statystyki

Nie ma PCC od pożyczki na rozbudowę szkoły

autor: Łukasz Zalewski20.05.2019, 07:24; Aktualizacja: 20.05.2019, 07:37
Związek umów ze sprawami szkolnictwa nie musi mieć charakteru bezpośredniego. Wystarczy faktyczny związek, taki jak w tej sprawie.

Związek umów ze sprawami szkolnictwa nie musi mieć charakteru bezpośredniego. Wystarczy faktyczny związek, taki jak w tej sprawie.źródło: ShutterStock

Sfinansowanie budowy i modernizacji szkoły należy uznać za sprawę z zakresu szkolnictwa. Pożyczka na ten cel jest więc wyłączona z podatku od czynności cywilnoprawnych – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła krakowskiej fundacji, której cele statutowe są związane z prowadzeniem i wspieraniem edukacji oraz rozwojem szkolnictwa. Fundacja jest również właścicielem nieruchomości, na której znajduje się budynek szkoły. Oba podmioty postanowiły rozbudować placówkę. Chodziło o wybudowanie nowego budynku, w którym powstaną cztery sale lekcyjne, a także modernizację starego i dobudowę kolejnych dwóch sal. W związku z tym szkoła miała udzielić fundacji pożyczki.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane