statystyki

Nie ma PCC od pożyczki na rozbudowę szkoły

autor: Łukasz Zalewski20.05.2019, 07:24; Aktualizacja: 20.05.2019, 07:37
Związek umów ze sprawami szkolnictwa nie musi mieć charakteru bezpośredniego. Wystarczy faktyczny związek, taki jak w tej sprawie.

Związek umów ze sprawami szkolnictwa nie musi mieć charakteru bezpośredniego. Wystarczy faktyczny związek, taki jak w tej sprawie.źródło: ShutterStock

Sfinansowanie budowy i modernizacji szkoły należy uznać za sprawę z zakresu szkolnictwa. Pożyczka na ten cel jest więc wyłączona z podatku od czynności cywilnoprawnych – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła krakowskiej fundacji, której cele statutowe są związane z prowadzeniem i wspieraniem edukacji oraz rozwojem szkolnictwa. Fundacja jest również właścicielem nieruchomości, na której znajduje się budynek szkoły. Oba podmioty postanowiły rozbudować placówkę. Chodziło o wybudowanie nowego budynku, w którym powstaną cztery sale lekcyjne, a także modernizację starego i dobudowę kolejnych dwóch sal. W związku z tym szkoła miała udzielić fundacji pożyczki.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane