Kto musi rozliczać podatek na zasadach ogólnych?

autor: Łukasz Zalewski14.05.2019, 07:31; Aktualizacja: 14.05.2019, 07:31
Jeśli zatem spółka świadczy usługi na rzecz podmiotu, który nie wykonuje usług budowlanych wymienionych w załączniku nr 14, to musi wtedy stosować ogólne zasady dotyczące opodatkowania VAT.

Jeśli zatem spółka świadczy usługi na rzecz podmiotu, który nie wykonuje usług budowlanych wymienionych w załączniku nr 14, to musi wtedy stosować ogólne zasady dotyczące opodatkowania VAT.źródło: ShutterStock

Kto świadczy usługi budowlane na rzecz podmiotu wykonującego inne czynności niż wymienione w załączniku nr 14 do ustawy o VAT, musi rozliczać podatek na zasadach ogólnych, a nie według odwrotnego obciążenia – orzekł WSA w Warszawie.

Sprawa dotyczyła firmy zajmującej się montażem, demontażem i wynajmem rusztowań oraz plandek, zabezpieczających budowy: budynków, kominów, statków, obiektów przemysłowych. We wniosku o interpretację spółka poinformowała, że gdy jest podwykonawcą, opodatkowuje swoje usługi na zasadzie odwrotnego obciążenia. Są one bowiem wymienione w załączniku nr 14 do ustawy o VAT.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane