statystyki

Interpretacje: Fiskus nie zajmuje się doradztwem podatkowym

autor: Patrycja Dudek23.04.2019, 07:17; Aktualizacja: 23.04.2019, 07:20
Chodziło o podatniczkę, która spytała o skutki w VAT różnych transakcji powodujących przekazanie bądź otrzymanie praw do znaków towarowych.

Chodziło o podatniczkę, która spytała o skutki w VAT różnych transakcji powodujących przekazanie bądź otrzymanie praw do znaków towarowych.źródło: ShutterStock

Podatnik, który we wniosku o interpretację przedstawia kilka wariantów przyszłego zdarzenia, nie ma co liczyć na odpowiedź analizującą ich skutki podatkowe – wynika z wyroku NSA.

Chodziło o podatniczkę, która spytała o skutki w VAT różnych transakcji powodujących przekazanie bądź otrzymanie praw do znaków towarowych. Transakcje te miały związek z tworzeniem i przekształcaniem kolejnych podmiotów gospodarczych.

We wniosku o interpretację wskazała, że na razie nie jest jeszcze podatnikiem VAT, ale w przyszłości planuje zostać wspólnikiem spółki z o.o. mającej już taki status. Następnie spółka ta mogłaby zostać przekształcona w spółkę osobową (inną niż komandytowo-akcyjna), a ostatecznie zlikwidowana. Wówczas wniesione do spółki z o.o. prawo do znaków towarowych, przeniesione następnie do spółki osobowej, mogłoby trafić do majątku wspólników (w tym wnioskodawczyni). Kobieta nie wykluczała, że po ich otrzymaniu przekaże je do majątku odrębnego swojego małżonka, który założy firmę i będzie wykorzystywał prawo do znaków we własnej działalności.

W związku z tak opisanym zdarzeniem podatniczka zadała fiskusowi osiem pytań o skutki w VAT.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane