statystyki

E-deklaracje w podatkach lokalnych coraz bliżej: Są już projekty rozporządzeń

autor: Łukasz Zalewski09.04.2019, 07:38; Aktualizacja: 09.04.2019, 07:39
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanseźródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów opublikowało wczoraj projekty rozporządzeń, które umożliwią przesyłanie podatnikom deklaracji na podatki: od nieruchomości, rolny i leśny drogą elektroniczną.

Projektowane rozporządzenia są niezbędne, aby podatnicy mogli składać gminom deklaracje i informacje na podatki lokalne. Zasadniczo taką możliwość przewidują znowelizowane przepisy ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku rolnym i ustawy o podatku leśnym, które wejdą w życie 1 lipca br. (Dz.U. poz. 2244). Nałożą one na gminne organy podatkowe obowiązek przyjmowania deklaracji i informacji od właścicieli nieruchomości w formie elektronicznej.

Projekty rozporządzeń przewidują, że e-deklaracje (m.in. na podatek od nieruchomości) będzie można składać albo za pomocą systemu ePUAP, albo używając własnych systemów informatycznych gmin (jeśli jednostki samorządowe wdrożą taki system i udostępnią go mieszkańcom).


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • as(2019-04-09 08:45) Zgłoś naruszenie 11

    Czyli... kolejne komplikacje, kolejne utrudnienia, kolejne kłody pod nogi... Coś, co było bajecznie proste, zacznie sprawiać nowe problemy, jakby nie było co robić.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane