statystyki

Z jakich uproszczeń skorzysta obecnie ryczałtowiec [PORADA EKSPERTA]

autor: Aneta Szwęch14.04.2019, 17:00
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanseźródło: ShutterStock

Jestem przedsiębiorcą zajmującym się odsprzedażą towarów i korzystam z opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Ewidencję podatkową prowadzę we własnym zakresie. Słyszałem, że od 2019 r. wprowadzono dla ryczałtowców uproszczenia w formalnościach dokumentacyjnych. Z jakich obowiązków mogę zrezygnować w tym roku?

Dotychczas prowadzenie działalności gospodarczej, w ramach której podatnik uzyskiwał przychody opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, wiązało się z koniecznością wypełnienia większych niż obecnie obowiązków ewidencyjnych. Z 1 stycznia 2019 r. ustawodawca – w ramach ustawy z 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (Dz.U. poz. 2244) – zrezygnował z niektórych obowiązków wobec podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane