KAS zna trudności z rejestracją w PUESC. Stara się je rozwiązać

13.03.2019, 07:52; Aktualizacja: 13.03.2019, 07:52
internet, biznes

W niedługim czasie na Platformie PUESC, w trakcie wypełniania zgłoszeń SENT, będzie pojawiał się również komunikat przypominający o tym obowiązku.źródło: ShutterStock

Jest problem z uwierzytelnianiem się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) – napisaliśmy wczoraj, cytując praktyków i ekspertów.

Poprosiliśmy również o komentarz Krajową Administrację Skarbową. Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią publikujemy ją dziś w całości.

KAS wyjaśnia

Centralizacja procesu rejestracji pozwoliła na osiągnięcie wielu korzyści zarówno po stronie administracji, jak i po stronie klienta.

Scentralizowanie rejestracji pozwoliło na:


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Przedsiębiorca2(2019-03-13 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, strach przed odpowiedzialnością niektórych osób w Centralnej Rejestracji i poznańskim IAS po publikacji artykułu w GP (https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1402435,nadawca-towarow-sent-platforma-puesc.html), ale czy autor naprawdę uważa, że pisząc takie wytwory wyobraźni, szczególnie o czasie oczekiwania na rozpatrzenie wniosków i podjętych działaniach, piszę je do dzieci, lub osób bezmyślnych? Czytelnicy korzystający z tych publikacji w większości przedsiębiorcy doskonale wiedzą ile czasu zajmuje im uzyskanie rozpatrzenia składanych wniosków. Sam fakt przypominania przedsiębiorcom, żeby aktualizowali swoje dane to trochę mało, brak rzetelnej informacji i spotkań ze strony właściwych komórek IAS, pokazał 2 stycznia na co są narażeni przedsiębiorcy chociażby w zakresie odpraw importowych, kiedy zostali zobowiązani do korzystania z systemu AIS-IMPORT (dobrze, że nie musieli tego robić wszyscy, bo problem byłby taki sam jak z wnioskami w Centralnej Rejestracji - kataklizm).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane