KAS zna trudności z rejestracją w PUESC. Stara się je rozwiązać

13.03.2019, 07:52; Aktualizacja: 13.03.2019, 07:52
internet, biznes

W niedługim czasie na Platformie PUESC, w trakcie wypełniania zgłoszeń SENT, będzie pojawiał się również komunikat przypominający o tym obowiązku.źródło: ShutterStock

Jest problem z uwierzytelnianiem się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) – napisaliśmy wczoraj, cytując praktyków i ekspertów.

Poprosiliśmy również o komentarz Krajową Administrację Skarbową. Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią publikujemy ją dziś w całości.

KAS wyjaśnia

Centralizacja procesu rejestracji pozwoliła na osiągnięcie wielu korzyści zarówno po stronie administracji, jak i po stronie klienta.

Scentralizowanie rejestracji pozwoliło na:


Pozostało jeszcze 90% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Przedsiębiorca2(2019-03-13 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, strach przed odpowiedzialnością niektórych osób w Centralnej Rejestracji i poznańskim IAS po publikacji artykułu w GP (https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1402435,nadawca-towarow-sent-platforma-puesc.html), ale czy autor naprawdę uważa, że pisząc takie wytwory wyobraźni, szczególnie o czasie oczekiwania na rozpatrzenie wniosków i podjętych działaniach, piszę je do dzieci, lub osób bezmyślnych? Czytelnicy korzystający z tych publikacji w większości przedsiębiorcy doskonale wiedzą ile czasu zajmuje im uzyskanie rozpatrzenia składanych wniosków. Sam fakt przypominania przedsiębiorcom, żeby aktualizowali swoje dane to trochę mało, brak rzetelnej informacji i spotkań ze strony właściwych komórek IAS, pokazał 2 stycznia na co są narażeni przedsiębiorcy chociażby w zakresie odpraw importowych, kiedy zostali zobowiązani do korzystania z systemu AIS-IMPORT (dobrze, że nie musieli tego robić wszyscy, bo problem byłby taki sam jak z wnioskami w Centralnej Rejestracji - kataklizm).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane