statystyki

Brytyjskie firmy będą musiały mieć w Polsce przedstawiciela

autor: Agnieszka Pokojska04.03.2019, 19:00
Niewykluczone, że termin brexitu zostanie opóźniony.

Niewykluczone, że termin brexitu zostanie opóźniony.źródło: ShutterStock

Jeżeli faktycznie 29 marca br. dojdzie do brexitu, to brytyjscy przedsiębiorcy, którzy dziś są zarejestrowani w Polsce jak podatnicy VAT, będą musieli ustanowić przedstawiciela podatkowego – potwierdza Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP.

Niewykluczone, że termin brexitu zostanie opóźniony. Tak czy inaczej jednak Wielka Brytania będzie traktowana przez Unię Europejską, w tym Polskę, jako kraj trzeci, czyli tak samo jak USA, Kanada czy Rosja. A może nawet bardziej restrykcyjnie, bo z niektórymi z wymienionych państw podpisano już kompleksowe umowy handlowe.

– Już widać skutki zapowiadanego brexitu – mówi Maciej Hadas, doradca podatkowy z Grant Thornton. Przykładowo, firmy np. amerykańskie, które zakładały działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, zamykają ją tam teraz i przenoszą się z biznesem np. do Holandii (aby uniknąć ryzyka uznania je za podmioty z krajów trzecich).


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane