statystyki

Brytyjskie firmy będą musiały mieć w Polsce przedstawiciela

autor: Agnieszka Pokojska04.03.2019, 19:00
Niewykluczone, że termin brexitu zostanie opóźniony.

Niewykluczone, że termin brexitu zostanie opóźniony.źródło: ShutterStock

Jeżeli faktycznie 29 marca br. dojdzie do brexitu, to brytyjscy przedsiębiorcy, którzy dziś są zarejestrowani w Polsce jak podatnicy VAT, będą musieli ustanowić przedstawiciela podatkowego – potwierdza Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP.

Niewykluczone, że termin brexitu zostanie opóźniony. Tak czy inaczej jednak Wielka Brytania będzie traktowana przez Unię Europejską, w tym Polskę, jako kraj trzeci, czyli tak samo jak USA, Kanada czy Rosja. A może nawet bardziej restrykcyjnie, bo z niektórymi z wymienionych państw podpisano już kompleksowe umowy handlowe.

– Już widać skutki zapowiadanego brexitu – mówi Maciej Hadas, doradca podatkowy z Grant Thornton. Przykładowo, firmy np. amerykańskie, które zakładały działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii, zamykają ją tam teraz i przenoszą się z biznesem np. do Holandii (aby uniknąć ryzyka uznania je za podmioty z krajów trzecich).


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane