statystyki

KAS rozwiewa wątpliwości, gdzie złożyć e-sprawozdania

autor: Agnieszka Pokojska28.02.2019, 08:50; Aktualizacja: 28.02.2019, 09:15

Jednostki ochotniczej straży pożarnej, wpisane do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego, sporządzają sprawozdanie finansowe w postaci elektronicznej, niestrukturyzowanej i przekazują je do właściwego urzędu skarbowego – potwierdziło biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

Wątpliwości w tej sprawie powstały po wejściu w życie 1 października 2018 r. nowelizacji ustawy o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 395 ze zm.). Wprowadziła ona obowiązek sporządzania sprawozdań elektronicznie i podpisywania profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Część podmiotów jest też zobowiązanych do tworzenia dokumentów w strukturze logicznej.

Zmieniły się również zasady przesyłania sprawozdań do urzędów skarbowych. Nie muszą już tego robić przedsiębiorcy wpisani do KRS. Wystarczy, że złożą sprawozdanie do KRS, a ten prześle je fiskusowi. 


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane