statystyki

KAS rozwiewa wątpliwości, gdzie złożyć e-sprawozdania

autor: Agnieszka Pokojska28.02.2019, 08:50; Aktualizacja: 28.02.2019, 09:15

Jednostki ochotniczej straży pożarnej, wpisane do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego, sporządzają sprawozdanie finansowe w postaci elektronicznej, niestrukturyzowanej i przekazują je do właściwego urzędu skarbowego – potwierdziło biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

Wątpliwości w tej sprawie powstały po wejściu w życie 1 października 2018 r. nowelizacji ustawy o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 395 ze zm.). Wprowadziła ona obowiązek sporządzania sprawozdań elektronicznie i podpisywania profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. Część podmiotów jest też zobowiązanych do tworzenia dokumentów w strukturze logicznej.

Zmieniły się również zasady przesyłania sprawozdań do urzędów skarbowych. Nie muszą już tego robić przedsiębiorcy wpisani do KRS. Wystarczy, że złożą sprawozdanie do KRS, a ten prześle je fiskusowi. 


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane