Fiskus ma już Centralny Rejestr Faktur i nie waha się go użyć

autor: Mariusz Szulc18.02.2019, 07:27; Aktualizacja: 18.02.2019, 07:28
Efekty wykorzystania JPK w 2018 roku

Efekty wykorzystania JPK w 2018 rokuźródło: DGP

1,6 mln przesyłanych co miesiąc JPK_VAT i 1,26 mln wykrytych w nich błędów. Do tego ponad 2 tys. struktur JPK pobranych na żądanie urzędników.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Przedsiębiorca (2019-02-18 08:11) Zgłoś naruszenie 1512

    Brawo, może wreszcie ludzie przestaną wyłudzać VAT, a to przełoży się na większa ściągalność tego podatku i obniżenie jego stawki👍

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • skarbona(2019-02-18 08:22) Zgłoś naruszenie 84

    "To narażało je na dodatkowy nakład pracy i związane z tym koszty – zauważa Marcin Madej. " Można złożyć poprawny nie nie "narażać się na dodatkowy nakład pracy" (cytat). O naszym "nakładzie" jakoś nikt nie pamięta.

    Odpowiedz
  • Brajan(2019-02-18 08:24) Zgłoś naruszenie 412

    Większą ściągalność, więcej kasy dla ludzi:)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-02-18 09:08) Zgłoś naruszenie 512

    bardzo dobrze, może w końcu ukruci się proceder z lewymi fakturami

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • obserwator(2019-02-18 09:56) Zgłoś naruszenie 250

    A co z szarą strefą?Ten obrót tez będzie badany?

    Odpowiedz
  • bufon(2019-02-18 15:44) Zgłoś naruszenie 32

    Ci wasi eksperci to jakieś anonimowe pajace są. Taki klimat. Eksperci?

    Odpowiedz
  • prawnik(2019-02-18 16:42) Zgłoś naruszenie 70

    Podsumowując: Wysiłek wielki - efekt mizerny. Wykryte błędy w zasadzie trudno nazwać błędami. Bardziej usterkami pisarskimi. O rzeczywiście wykrytych oszustwach w zasadzie nie ma tu słowem. Wielki nakład pracy milionów ludzi... Tylko czy warty osiągniętego celu?

    Odpowiedz
  • łodzianin(2019-02-19 18:06) Zgłoś naruszenie 40

    Parę uwag... Polskie JPK są zbyt skomplikowane, oprogramowania na stronie MF, jak i sama strona pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo traktowanie przez fiskusa wszystkich, jako potencjalnego złodzieja. W rezultacie każdy, kto robi w podatkach doskonale wie, że rozliczanie sie z polskim fiskusem to jest droga przez mękę. W przeciwieństwie do innych krajów (no może za wyj. Włoch). Czy naprawdę pracownicy polskiego fiskusa nie mogą sobie zobaczyć, jak to funkcjonuje w Holandii, Niemczech, czy nawet takiej Belgii? Wszystko prosto i jasno. Ale nie. U nas zawsze musi być na odwrót.

    Odpowiedz