Obowiązki podatkowe w 2019 roku: PIT-37 i PIT-38 wypełni skarbówka

autor: Katarzyna Witwicka04.01.2019, 07:00; Aktualizacja: 09.01.2019, 13:13
Jak rozliczyć PIT za 2018 rok?

Jak rozliczyć PIT za 2018 rok?źródło: ShutterStock

Urzędnicy skarbówki wyręczą podatników w wypełnianiu niektórych zeznań podatkowych. Przygotowaną przez KAS deklarację można będzie zaakceptować lub nanieść poprawki. Można będzie także ograniczyć tegoroczny obowiązek podatkowy do minimum i nie weryfikować przygotowanego przez urzędników formularza. Zostanie to bowiem potraktowane jako akceptacja zeznania.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • gt(2019-01-04 08:06) Zgłoś naruszenie 3614

    Nie ma to jak ogłosić sukces kosztem pracodawców którzy muszą włączyć nitro żeby wyrobić się z pit11 o miesiąc szybciej. Ponadto skarbówka nic sama nie rozliczy. Schemat jest taki, że pracodawcy wysyłają elektronicznie pit11 do Ministerstwa i ten poprostu udostępni pit który otrzyma zmieniając tylko pit11 na pit37.. Wszelkie ulgi na dziecko, internetowa oraz 1% trzeba wprowadzić "manualnie". Więc podatnik musi i tak wejść i poprawić. Ponadto brawo dla rządzących którzy ukrócą przekazywanie 1%. Jak ktoś ma pit37 bez żadnych załączników to oleje sprawę i ni ebędzie się logował żeby wstawić 1%. I więcej do budżetu... Zapewne w Ministerstwie dostaną ładne premie za takie pseudo ułatwienie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 123(2019-01-04 11:25) Zgłoś naruszenie 1526

    a od kiedy to szkoda pracodawcow,niech sie wezma do roboty a ni e pasa sie naszym kosztem,laski nie robia

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Inwestor(2019-01-04 13:14) Zgłoś naruszenie 212

    I znowu wszystko oprócz najważniejszego.Skarbowka wypełnianie Kto zapłaci ? Jeśli jest podatek to czy sami sobie ściągnąć czy jednak trzeba będzie samemu zapłacić ?Wszystkie portale podają,że Nic nie trzeba robić a jeśli nie zareagujesz,to się uprawomocni.Czy może jednak będzie tak,że ludzie uznają że skarbówka wypełni i w związku z tym nic już Z nie zrobią a potem nagle dostaną wezwanie i to ż odsetkami,bo nie zapłacili podatku.Dalej: podobno,żeby się tam zalogować,trzeba również będzie podać,ile zapłaciliśmy ostatnim razem podatku.Ale co z PIT 38 ,gdy wielu inwestorów nic nie płacili,bo mili straty ? Czy oni nie będą się mogli zalogować .Czy w Polsce zawsze wszystko musi być niedorobione,nieodpowiedzialne i na ostatnia chwilę ?Dlaczego ten portal będzie dostępny dopiero Od 15 lutego .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • agnes(2019-01-04 23:34) Zgłoś naruszenie 43

    A czyli planują kolejne deklaracje dla przedsiębiorców. Bo skąd urząd będzie wiedział jakie przedsiębiorca ma przychody i koszty jak PIT5 nie składa się od 10 lat. Znaczy zamierzają przywrócić za rok. I to są te ułatwienia dla pracodawców . Państwo z tektury.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • renagra(2019-01-05 14:24) Zgłoś naruszenie 82

    A co ze zwrotem ulgi na dziecko??? Konkretnie chodzi mi o termin zwrotu, Dotychczas skarbowka zwracala kase w okreslonym terminie od momentu zlozenia PIT-u a teraz bedzie ich obowiazywal termin np. 3-miesieczny liczony od 30 kwietnia, bo do tej daty jest obowiazek skladania zeznania i zwrot podatku z tytulu ulgi na dziecko zobaczymy dopiero na koniec lipca!!!!!!!!!!!!! Wypelnianie PIT-u jest likwidowane aby zmniejszyc naklad pracy w Urzedach Skarbowych /bo i tak kazdy PIT byl przez nich liczony, weryfikowany i musial byc poprawiany w razie pomylek, i na dodatek panstwo zaoszczedzi tysiace ton papieru i kasy na druk zeznan i broszur informacyjnych....Wymierne wiec korzysci sa glownie dla aparatu skarbowego a podatnik-szaraczek i tak powinien sobie tego obowiazku dopilnowac a zwrot podatku zobaczy duzo pozniej niz dotychczas!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anna(2019-01-05 15:49) Zgłoś naruszenie 31

    A co jeżeli podatnik złoży swoje zeznanie samodzielnie, ale przed 15 lutego? Tzn. chodzi mi o to, co będzie wtedy z zeznaniem przygotowanym przez Urząd? Czy będzie ono miało jakiś wpływ na to złożone już wcześniej przez podatnika? Czy będzie wtedy między tymi dwoma zeznaniami jakaś zależność?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Hengol(2019-01-06 13:21) Zgłoś naruszenie 40

    Jak postąpić w przypadku wspólnego opodatkowania małżonków?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-01-07 22:56) Zgłoś naruszenie 33

    A wiecie, że jak dzisiaj 7 stycznia wyślę PIT przez e-deklaracje, to US liczy owe 45 (nowość! szybciej - podobno!) dni na zwrot podatku dopiero od... 15 lutego?? A potem narzekanie, że "nikt nie składa wcześniej"! I JAK SIĘ to ma do 30 dniowego terminu zwrotu podatku dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny? Ktoś wie...?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2019-01-11 12:35) Zgłoś naruszenie 110

    A dlaczego emeryci płacą podatek ?? - Szczytowskie grupy zawodowe strajkują , protestują , i otrzymują podwyżki a emeryci NIC !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz