statystyki

Schematy podatkowe tylko elektronicznie. Ministerstwo Finansów udostępni oprogramowanie

autor: Łukasz Zalewski17.12.2018, 08:19; Aktualizacja: 17.12.2018, 08:53

Ministerstwo Finansów udostępni na swojej stronie internetowej oprogramowanie, za pomocą którego podatnicy i ich doradcy będą musieli przesyłać informacje o schematach podatkowych.

Resort opublikował już projekt rozporządzenia w tej sprawie. Jest to związane z nowym obowiązkiem nałożonym od 1 stycznia 2019 r. na: promotorów schematów podatkowych (m.in. doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, pracowników banku), korzystających (podatników) i wspomagających (m.in. biegłych rewidentów, notariuszy, księgowych).

Promotorzy będą składać informację o schemacie podatkowym na formularzu MDR-1, a jeśli zasłonią się tajemnicą zawodową, będą musieli przesłać szefowi KAS zawiadomienie na formularzu MDR-2. Wskażą w nim, kiedy poinformowali swojego klienta (podatnika), że to on musi złożyć informację o schemacie podatkowym. Podatnik, na którego spadnie taki obowiązek, będzie musiał przesłać szefowi KAS formularz MDR-3.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane