statystyki

Schematy podatkowe tylko elektronicznie. Ministerstwo Finansów udostępni oprogramowanie

autor: Łukasz Zalewski17.12.2018, 08:19; Aktualizacja: 17.12.2018, 08:53

Ministerstwo Finansów udostępni na swojej stronie internetowej oprogramowanie, za pomocą którego podatnicy i ich doradcy będą musieli przesyłać informacje o schematach podatkowych.

Resort opublikował już projekt rozporządzenia w tej sprawie. Jest to związane z nowym obowiązkiem nałożonym od 1 stycznia 2019 r. na: promotorów schematów podatkowych (m.in. doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów, pracowników banku), korzystających (podatników) i wspomagających (m.in. biegłych rewidentów, notariuszy, księgowych).

Promotorzy będą składać informację o schemacie podatkowym na formularzu MDR-1, a jeśli zasłonią się tajemnicą zawodową, będą musieli przesłać szefowi KAS zawiadomienie na formularzu MDR-2. Wskażą w nim, kiedy poinformowali swojego klienta (podatnika), że to on musi złożyć informację o schemacie podatkowym. Podatnik, na którego spadnie taki obowiązek, będzie musiał przesłać szefowi KAS formularz MDR-3.


Pozostało jeszcze 42% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane