Jak rozliczać dochody zagraniczne - Czechy

autor: Ewa Matyszewska11.04.2008, 22:00; Aktualizacja: 14.04.2008, 11:57

Ustalenie, w którym kraju oraz od jakich dochodów należy zapłacić podatek pracując w Republice Czeskiej, powinno rozpocząć się od określenia zakresu obowiązku podatkowego danej osoby (a więc tzw. rezydencji podatkowej) w każdym z tych krajów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Jurek(2018-02-02 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Czy bedac czeskim rezydentem i majac emeryture z Polski i Australii bede placil podatki a Czechach i Polsce,czy tylko w Czechach ? I jaka stawke bede placil od emerytury z Australii ?

    Odpowiedz
  • marceli(2009-01-02 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    "W przypadku Polaka, który w związku z wyjazdem do Czech stał się nierezydentem podatkowym w Polsce, obowiązek złożenia polskiego zeznania podatkowego będzie istniał w zasadzie tylko wówczas, gdy w danym roku osoba ta uzyskała dochody podlegające opodatkowaniu w Polsce (a więc dochody z polskich źródeł)." - jak to wtedy wygląda? Też trzeba podać czeskie dochody i liczą się one do stawki podatkowej? Czy wtedy rozlicza się w Polsce jedynie polskie dochody?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane