Biegły nie skoryguje ceny wynikającej z aktu notarialnego

autor: Patrycja Dudek27.11.2018, 18:00
W umowie notarialnej wyodrębniono cenę nabycia budynku (wraz z częścią znajdującego się pod nim gruntu) oraz cenę pozostałej część działki.

W umowie notarialnej wyodrębniono cenę nabycia budynku (wraz z częścią znajdującego się pod nim gruntu) oraz cenę pozostałej część działki.źródło: ShutterStock

Kto zgodzi się na zaproponowany przez sprzedającego podział ceny przypadającej na budynek i grunt, ten nie będzie mógł później wzruszyć tych ustaleń – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o podatniczkę, która kupiła zabudowaną nieruchomość gruntową. W umowie notarialnej wyodrębniono cenę nabycia budynku (wraz z częścią znajdującego się pod nim gruntu) oraz cenę pozostałej część działki.

Przed sprzedażą w budynku były wytwarzane pierogi, krokiety, sałatki i inne produkty spożywcze. Kupująca przebudowała go na zakład obróbki skrawaniem. Po zakończeniu przebudowy chciała rozpocząć jego amortyzację.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane