statystyki

Biegły nie skoryguje ceny wynikającej z aktu notarialnego

autor: Patrycja Dudek27.11.2018, 18:00
W umowie notarialnej wyodrębniono cenę nabycia budynku (wraz z częścią znajdującego się pod nim gruntu) oraz cenę pozostałej część działki.

W umowie notarialnej wyodrębniono cenę nabycia budynku (wraz z częścią znajdującego się pod nim gruntu) oraz cenę pozostałej część działki.źródło: ShutterStock

Kto zgodzi się na zaproponowany przez sprzedającego podział ceny przypadającej na budynek i grunt, ten nie będzie mógł później wzruszyć tych ustaleń – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o podatniczkę, która kupiła zabudowaną nieruchomość gruntową. W umowie notarialnej wyodrębniono cenę nabycia budynku (wraz z częścią znajdującego się pod nim gruntu) oraz cenę pozostałej część działki.

Przed sprzedażą w budynku były wytwarzane pierogi, krokiety, sałatki i inne produkty spożywcze. Kupująca przebudowała go na zakład obróbki skrawaniem. Po zakończeniu przebudowy chciała rozpocząć jego amortyzację.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane