statystyki

Mniej biurokracji w cenach transferowych

21.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 21.11.2018, 07:48
Zniesiony zostanie obowiązek wykorzystania w analizie porównawczej danych krajowych (dziś jest taki wymóg).

Zniesiony zostanie obowiązek wykorzystania w analizie porównawczej danych krajowych (dziś jest taki wymóg).źródło: ShutterStock

 Przedsiębiorcy mają mieć mniej obowiązków związanych z przygotowaniem dokumentacji cen transferowych – wynika z projektów rozporządzeń ministra finansów.

Wczoraj opisywaliśmy projekt innego rozporządzenia – miałoby ono dotyczyć analizy rynkowości transakcji i szacowania dochodów. Gotowe są już dwa kolejne – w sprawie dokumentacji cen transferowych.

Chodzi o dostosowanie polskich regulacji w tym zakresie do wytycznych OECD z 2017 r. Efektem będą ułatwienia i mniej dokumentów do sporządzenia. Będzie to wynikać przede wszystkim z braku konieczności dostosowywania dokumentacji przygotowanej centralnie (w szczególności grupowej dokumentacji cen transferowych) do wymogów krajowych.

Wystarczające będzie wykorzystanie w tym celu dokumentacji sporządzonej przez inny podmiot z grupy (bez konieczności jej tworzenia we własnym zakresie).


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane