statystyki

Mniej biurokracji w cenach transferowych

21.11.2018, 07:40; Aktualizacja: 21.11.2018, 07:48
Zniesiony zostanie obowiązek wykorzystania w analizie porównawczej danych krajowych (dziś jest taki wymóg).

Zniesiony zostanie obowiązek wykorzystania w analizie porównawczej danych krajowych (dziś jest taki wymóg).źródło: ShutterStock

 Przedsiębiorcy mają mieć mniej obowiązków związanych z przygotowaniem dokumentacji cen transferowych – wynika z projektów rozporządzeń ministra finansów.

Wczoraj opisywaliśmy projekt innego rozporządzenia – miałoby ono dotyczyć analizy rynkowości transakcji i szacowania dochodów. Gotowe są już dwa kolejne – w sprawie dokumentacji cen transferowych.

Chodzi o dostosowanie polskich regulacji w tym zakresie do wytycznych OECD z 2017 r. Efektem będą ułatwienia i mniej dokumentów do sporządzenia. Będzie to wynikać przede wszystkim z braku konieczności dostosowywania dokumentacji przygotowanej centralnie (w szczególności grupowej dokumentacji cen transferowych) do wymogów krajowych.

Wystarczające będzie wykorzystanie w tym celu dokumentacji sporządzonej przez inny podmiot z grupy (bez konieczności jej tworzenia we własnym zakresie).


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane