Wejście na dmuchane zjeżdżalnie tylko z paragonem

autor: Magdalena Majkowska29.10.2018, 17:00
Podatnik musi zatem ewidencjonować taką sprzedaż za pomocą kasy rejestrującej bez względu na swój obrót. Nie może korzystać ze zwolnienia podmiotowego.

Podatnik musi zatem ewidencjonować taką sprzedaż za pomocą kasy rejestrującej bez względu na swój obrót. Nie może korzystać ze zwolnienia podmiotowego.źródło: ShutterStock

Kto na imprezach plenerowych udostępnia dmuchane zjeżdżalnie, zamek, tor przeszkód, trampolinę itp. urządzenia, musi mieć kasę fiskalną, bez względu na obrót – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Podatnik, który zadał pytanie, twierdził, że w tej sprawie nie udało mu się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi ani w urzędzie skarbowym, ani na infolinii Krajowej Informacji Skarbowej. Sam uważał, że należy mu się zwolnienie z obowiązku stosowania kasy z uwagi na limit obrotów (20 tys. zł rocznie). Podkreślał, że nie pobiera opłat wstępu na teren, na którym stawia urządzenie. Nie świadczy więc usługi w zakresie wstępu do parku rozrywki czy wesołego miasteczka. Pobiera jedynie kilkuzłotową opłatę za wejście dziecka na konkretny dmuchawiec, a zabawa trwa parę minut.

Dyrektor KIS nie miał jednak wątpliwości, że przedmiotem sprzedaży są usługi związane z rozrywką i rekreacją. Stwierdził, że opłaty pobierane za korzystanie z dmuchawców są tożsame z „opłatą w zakresie wstępu”. Po jej uiszczeniu można bowiem korzystać z określonych atrakcji. W ocenie organu podatnik świadczy więc usługi w zakresie sprzedaży biletów wstępu do parku rozrywki.


Pozostało 37% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane