statystyki

Leczenie za granicą też ze zwolnieniem z VAT

autor: Łukasz Zalewski24.10.2018, 16:00
Sprawa dotyczyła spółki, która chciała zawrzeć umowy z ubezpieczycielami o świadczenie usług assistance medycznego, transportu medycznego oraz obsługę pakietów medycznych.

Sprawa dotyczyła spółki, która chciała zawrzeć umowy z ubezpieczycielami o świadczenie usług assistance medycznego, transportu medycznego oraz obsługę pakietów medycznych.źródło: ShutterStock

Usługi medyczne i transportu medycznego są zwolnione z VAT, nawet jeśli są świadczone przez zagraniczne podmioty – orzekł WSA w Warszawie w dwóch wyrokach.

Sprawa dotyczyła spółki, która chciała zawrzeć umowy z ubezpieczycielami o świadczenie usług assistance medycznego, transportu medycznego oraz obsługę pakietów medycznych. Pakiety miały dotyczyć opieki medycznej, a assistance – organizowania pomocy osobom, które ulegną wypadkowi (np. na nartach) lub nagle zachorują.

Spółka miała kupować wszystkie te usługi we własnym imieniu, ale na rzecz ubezpieczonego. Następnie refakturowałaby koszty na ubezpieczyciela.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane