statystyki

Cudza własność nie jest kosztem podatkowym

autor: Patrycja Dudek15.10.2018, 07:13; Aktualizacja: 15.10.2018, 08:10
W przeciwieństwie jednak do sądu pierwszej instancji uznał, że podatnik ma prawo ująć w kosztach wydatki na montaż lokalizatorów GPS. - Organy podatkowe nie udowodniły, że usługi nie zostały wykonane – uzasadnił wyrok sędzia Bogusław Woźniak.

W przeciwieństwie jednak do sądu pierwszej instancji uznał, że podatnik ma prawo ująć w kosztach wydatki na montaż lokalizatorów GPS. - Organy podatkowe nie udowodniły, że usługi nie zostały wykonane – uzasadnił wyrok sędzia Bogusław Woźniak.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który przedrukował z internetu opracowania, nie może odliczyć rzekomego wydatku od przychodu podatkowego – wynika z wyroku NSA.

Chodziło o przedsiębiorcę zajmującego się monitoringiem pojazdów na podstawie systemu GPS. W trakcie kontroli ustalono, że zawyżył on koszty podatkowe na ponad 1 mln zł, w tym aż 741 tys. zł stanowiły wydatki na zakup opracowań dotyczących firmowych procedur.

Miała je rzekomo przygotować firma B, która w momencie kontroli nie figurowała już w rejestrze VAT, bo zakończyła działalność. Na dodatek większość przesłuchiwanych pracowników przedsiębiorcy nie słyszała o nowych procedurach, nie kojarzyła żadnych opracowań ani szkoleń z nimi związanych.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane