statystyki

Cudza własność nie jest kosztem podatkowym

autor: Patrycja Dudek15.10.2018, 07:13; Aktualizacja: 15.10.2018, 08:10
W przeciwieństwie jednak do sądu pierwszej instancji uznał, że podatnik ma prawo ująć w kosztach wydatki na montaż lokalizatorów GPS. - Organy podatkowe nie udowodniły, że usługi nie zostały wykonane – uzasadnił wyrok sędzia Bogusław Woźniak.

W przeciwieństwie jednak do sądu pierwszej instancji uznał, że podatnik ma prawo ująć w kosztach wydatki na montaż lokalizatorów GPS. - Organy podatkowe nie udowodniły, że usługi nie zostały wykonane – uzasadnił wyrok sędzia Bogusław Woźniak.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca, który przedrukował z internetu opracowania, nie może odliczyć rzekomego wydatku od przychodu podatkowego – wynika z wyroku NSA.

Chodziło o przedsiębiorcę zajmującego się monitoringiem pojazdów na podstawie systemu GPS. W trakcie kontroli ustalono, że zawyżył on koszty podatkowe na ponad 1 mln zł, w tym aż 741 tys. zł stanowiły wydatki na zakup opracowań dotyczących firmowych procedur.

Miała je rzekomo przygotować firma B, która w momencie kontroli nie figurowała już w rejestrze VAT, bo zakończyła działalność. Na dodatek większość przesłuchiwanych pracowników przedsiębiorcy nie słyszała o nowych procedurach, nie kojarzyła żadnych opracowań ani szkoleń z nimi związanych.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane