statystyki

Co można zaliczyć do kosztów podatkowych? Odszkodowanie nie zawsze służy przychodom

autor: Patrycja Dudek04.10.2018, 18:00
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Chodziło o podmiot z branży finansowo-ubezpieczeniowej, która na mocy wyroku sądu rejonowego miała zapłacić 96 tys. zł za uszkodzenie powierzonego jej mienia.źródło: ShutterStock

Rekompensata za zniszczenie mienia kontrahenta nie jest podatkowym kosztem, nawet jeśli partner jest wyjątkowo ważny dla firmy – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o podmiot z branży finansowo-ubezpieczeniowej, która na mocy wyroku sądu rejonowego miała zapłacić 96 tys. zł za uszkodzenie powierzonego jej mienia. Były to obrazy, które firma wynajęła, aby zawiesić je w pokoju konferencyjnym i zrobić wrażenie na kontrahentach.

Niestety w trakcie przeprowadzki obrazy uległy zniszczeniu. Pracownik, który umieszczał w samochodzie szafę serwerową, nie zauważył, że są już w nim dzieła sztuki. Ciężki serwer i ostre nóżki przebiły zabezpieczenia i uszkodziły obrazy.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane