statystyki

Co można zaliczyć do kosztów podatkowych? Odszkodowanie nie zawsze służy przychodom

autor: Patrycja Dudek04.10.2018, 18:00
finanse, pieniądze, banknoty, kasa

Chodziło o podmiot z branży finansowo-ubezpieczeniowej, która na mocy wyroku sądu rejonowego miała zapłacić 96 tys. zł za uszkodzenie powierzonego jej mienia.źródło: ShutterStock

Rekompensata za zniszczenie mienia kontrahenta nie jest podatkowym kosztem, nawet jeśli partner jest wyjątkowo ważny dla firmy – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Chodziło o podmiot z branży finansowo-ubezpieczeniowej, która na mocy wyroku sądu rejonowego miała zapłacić 96 tys. zł za uszkodzenie powierzonego jej mienia. Były to obrazy, które firma wynajęła, aby zawiesić je w pokoju konferencyjnym i zrobić wrażenie na kontrahentach.

Niestety w trakcie przeprowadzki obrazy uległy zniszczeniu. Pracownik, który umieszczał w samochodzie szafę serwerową, nie zauważył, że są już w nim dzieła sztuki. Ciężki serwer i ostre nóżki przebiły zabezpieczenia i uszkodziły obrazy.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane