statystyki

Charytatywne żywienie jest bez zwolnienia

autor: Mariusz Szulc11.10.2018, 17:00
Wyjaśnił, że w ten sposób bar wyświadczy usługę, a nie przekaże produkty spożywcze na rzecz OPP. Tylko w tym drugim przypadku mógłby liczyć na zwolnienie.

Wyjaśnił, że w ten sposób bar wyświadczy usługę, a nie przekaże produkty spożywcze na rzecz OPP. Tylko w tym drugim przypadku mógłby liczyć na zwolnienie.źródło: ShutterStock

Bar mleczny, w którym podopieczni organizacji pożytku publicznego, jedliby darmowe posiłki, musi rozliczyć podatek z tego tytułu – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Wyjaśnił, że w ten sposób bar wyświadczy usługę, a nie przekaże produkty spożywcze na rzecz OPP. Tylko w tym drugim przypadku mógłby liczyć na zwolnienie.

Chodziło o art. 43 ust. 1 pkt 16 ustawy o VAT. Przepis ten zwalnia z podatku dostawę produktów spożywczych na rzecz organizacji pożytku publicznego prowadzących działalność charytatywną. Spółka prowadząca sieć barów mlecznych uważała, że skorzysta z tego zwolnienia, jeśli pozwoli podopiecznym OPP spożywać za darmo posiłki przygotowywane przez jej bary. Podopieczni mieli legitymować się specjalnym oznaczeniem otrzymanym od organizacji pożytku publicznego.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane