statystyki

Bony, vouchery i kontrole fiskusa po nowemu

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska10.10.2018, 07:26; Aktualizacja: 10.10.2018, 07:28
Chodzi o nowelizację ustawy o VAT wdrażającą do polskiego prawa unijną dyrektywę bonową oraz o zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej.

Chodzi o nowelizację ustawy o VAT wdrażającą do polskiego prawa unijną dyrektywę bonową oraz o zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej.źródło: ShutterStock

Firmy telekomunikacyjne rozliczą VAT od kart przedpłaconych już w chwili ich sprzedaży, a urzędnikom fiskusa łatwiej będzie prowadzić kontrole celno-skarbowe. Pozwolą na to dwa przyjęte wczoraj przez rząd projekty ustaw.

Chodzi o nowelizację ustawy o VAT wdrażającą do polskiego prawa unijną dyrektywę bonową (2016/1065) oraz o zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej.

Nowelizacja ustawy o KAS poszerza definicję kontrahenta kontrolowanego, czyli podmiotu, u którego fiskus może prowadzić kontrolę krzyżową. Po zmianach kontrolowani będą mogli być nie tylko przewoźnicy towarów, ale też praktycznie każdy podmiot, który choćby pośrednio uczestniczył w transakcji.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane