statystyki

Fiskus musi pilnować upadłości podatnika

autor: Mariusz Szulc08.10.2018, 19:00
Chodziło o agencję celną, która ogłosiła upadłość 30 października 2017

Chodziło o agencję celną, która ogłosiła upadłość 30 października 2017źródło: ShutterStock

Jeśli spółka ogłosiła upadłość, to 14-dniowy termin na odwołanie od decyzji wymiarowej należy liczyć od dnia, w którym pismo zostało doręczone jej syndykowi – orzekł WSA w Rzeszowie.

Dodał, że z dniem ogłoszenia upadłości przestało obowiązywać dotychczasowe pełnomocnictwo, więc były pełnomocnik nie może już podejmować żadnych kroków procesowych.

Chodziło o agencję celną, która ogłosiła upadłość 30 października 2017 r. Tego samego dnia naczelnik urzędu celno-skarbowego wydał wobec niej decyzję wymiarową. Została ona doręczona dotychczasowemu pełnomocnikowi spółki. Odwołanie wniósł jednak profesjonalny prawnik, ustanowiony w sprawie przez syndyka, a nie ten, do którego trafiła decyzja. Syndyk powołał się tu na art. 102 prawa upadłościowego (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2344 ze zm.), który mówi, że z dniem ogłoszenia upadłości wygasają dotychczasowe umowy-zlecenia zawarte przez upadłego. Uważał, że przepis ten dotyczy także ustanowienia profesjonalnego pełnomocnika.


Pozostało jeszcze 44% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Joanna Żakowska(2018-10-08 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Fiskus jest zorganizowaną grupą przestępczą , zupełnie bezkarną...urzędnicy mają przymus zgłaszania przestępstw a ordynacja podatkowa nie ma nic wspólnego z konstytucją i podstawowymi prawami człowieka..nie robią tego i moim zdaniem robią to samo co urzędnicy Stalina czy Hitlera...protestuję ale to tylko wzmaga ich agresję...w Polsce chronieni są mordercy , mafiozi , pedofile a normalnego obywatela trzeba ubić i sponiewierać a najlepiej jak popełni samobójstwo i dobrze mu tak...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane