statystyki

Fiskus musi pilnować upadłości podatnika

autor: Mariusz Szulc08.10.2018, 19:00
Chodziło o agencję celną, która ogłosiła upadłość 30 października 2017

Chodziło o agencję celną, która ogłosiła upadłość 30 października 2017źródło: ShutterStock

Jeśli spółka ogłosiła upadłość, to 14-dniowy termin na odwołanie od decyzji wymiarowej należy liczyć od dnia, w którym pismo zostało doręczone jej syndykowi – orzekł WSA w Rzeszowie.

Dodał, że z dniem ogłoszenia upadłości przestało obowiązywać dotychczasowe pełnomocnictwo, więc były pełnomocnik nie może już podejmować żadnych kroków procesowych.

Chodziło o agencję celną, która ogłosiła upadłość 30 października 2017 r. Tego samego dnia naczelnik urzędu celno-skarbowego wydał wobec niej decyzję wymiarową. Została ona doręczona dotychczasowemu pełnomocnikowi spółki. Odwołanie wniósł jednak profesjonalny prawnik, ustanowiony w sprawie przez syndyka, a nie ten, do którego trafiła decyzja. Syndyk powołał się tu na art. 102 prawa upadłościowego (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 2344 ze zm.), który mówi, że z dniem ogłoszenia upadłości wygasają dotychczasowe umowy-zlecenia zawarte przez upadłego. Uważał, że przepis ten dotyczy także ustanowienia profesjonalnego pełnomocnika.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Joanna Żakowska(2018-10-08 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Fiskus jest zorganizowaną grupą przestępczą , zupełnie bezkarną...urzędnicy mają przymus zgłaszania przestępstw a ordynacja podatkowa nie ma nic wspólnego z konstytucją i podstawowymi prawami człowieka..nie robią tego i moim zdaniem robią to samo co urzędnicy Stalina czy Hitlera...protestuję ale to tylko wzmaga ich agresję...w Polsce chronieni są mordercy , mafiozi , pedofile a normalnego obywatela trzeba ubić i sponiewierać a najlepiej jak popełni samobójstwo i dobrze mu tak...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane