statystyki

MF zapewnia: Nie ukradliśmy pomysłu na lokalizowanie oszustów

autor: Mariusz Szulc12.09.2018, 07:51; Aktualizacja: 12.09.2018, 07:55
Spór ma związek z nowelizacją ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.

Spór ma związek z nowelizacją ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.źródło: ShutterStock

Aplikacja mobilna SENT GEO, która pozwoli fiskusowi śledzić w czasie rzeczywistym przewozy towarów wrażliwych, to autorski projekt Instytutu Łączności, a nie pomysł ukradziony spółce Ekopol. Tak Ministerstwo Finansów odpowiedziało na pytanie DGP o zarzuty dotyczące kradzieży własności intelektualnej innej firmy.

Resort poinformował, że Instytut Łączności rozważa podjęcie „stosownych kroków prawnych” wobec spółki Ekopol. Przedstawiciele instytutu w rozmowie z DGP odmówili komentarzy i odesłali do oświadczenia na stronie internetowej.

Spór ma związek z nowelizacją ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów (Dz.U. z 2018 r. poz. 1539). Przewiduje ona, że od października firmy przewożące towary wrażliwe (np. paliwo, alkohol skażony, susz tytoniowy) będą musiały zaopatrzyć kierowców w systemy geolokalizacyjne. Pozwolą one urzędnikom fiskusa śledzić takie transporty w czasie rzeczywistym. Dzięki temu zmaleje szansa na brak zapłaty od takich towarów VAT oraz akcyzy.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane