statystyki

MF zapewnia: Nie ukradliśmy pomysłu na lokalizowanie oszustów

autor: Mariusz Szulc12.09.2018, 07:51; Aktualizacja: 12.09.2018, 07:55
Spór ma związek z nowelizacją ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.

Spór ma związek z nowelizacją ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.źródło: ShutterStock

Aplikacja mobilna SENT GEO, która pozwoli fiskusowi śledzić w czasie rzeczywistym przewozy towarów wrażliwych, to autorski projekt Instytutu Łączności, a nie pomysł ukradziony spółce Ekopol. Tak Ministerstwo Finansów odpowiedziało na pytanie DGP o zarzuty dotyczące kradzieży własności intelektualnej innej firmy.

Resort poinformował, że Instytut Łączności rozważa podjęcie „stosownych kroków prawnych” wobec spółki Ekopol. Przedstawiciele instytutu w rozmowie z DGP odmówili komentarzy i odesłali do oświadczenia na stronie internetowej.

Spór ma związek z nowelizacją ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów (Dz.U. z 2018 r. poz. 1539). Przewiduje ona, że od października firmy przewożące towary wrażliwe (np. paliwo, alkohol skażony, susz tytoniowy) będą musiały zaopatrzyć kierowców w systemy geolokalizacyjne. Pozwolą one urzędnikom fiskusa śledzić takie transporty w czasie rzeczywistym. Dzięki temu zmaleje szansa na brak zapłaty od takich towarów VAT oraz akcyzy.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane