Fiskus zarabia na przeciąganiu spraw podatkowych. A nowa ordynacja nie wprowadza zmian

autor: Patrycja Dudek03.08.2018, 07:28; Aktualizacja: 03.08.2018, 09:19
Podatnik nie jest obecnie w żaden sposób informowany, że przez kilka lat prowadzenia kontroli narasta mu dodatkowa kwota do zapłaty

Podatnik nie jest obecnie w żaden sposób informowany, że przez kilka lat prowadzenia kontroli narasta mu dodatkowa kwota do zapłatyźródło: ShutterStock

Przepisy dotyczące naliczania odsetek przy przedłużających się kontrolach i postępowaniach podatkowych wymagają zmiany – twierdzą eksperci. Projekt nowej ordynacji utrzymuje jednak status quo.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • pytanie(2018-08-03 08:39) Zgłoś naruszenie 164

  Bandytyzm , fiskus to kolejna bezkarna kasta, czy jego urzędnicy dostają premie od każdego człowieka którego zniszczą i doprowadzą do samobójstwa ?

  Odpowiedz
 • były przedsiębiorca(2018-08-03 13:12) Zgłoś naruszenie 120

  Winą jest całkowita bezkarność urzędników państwowych, jak również bezkarność polityków. Chociaż polityków można zmienić za pomocą karty wyborczej. Przedsiębiorca ryzykuje całym swoim majątkiem, natomiast urzędnik robi co mu każe kierownik. Jak stwierdzi że białe jest czarne, to nie ma wy[proś. A Sądy Administracyjne ramię w ramię z administracją.

  Odpowiedz
 • pytanie(2018-08-03 08:39) Zgłoś naruszenie 113

  Bandytyzm , fiskus to kolejna bezkarna kasta, czy jego urzędnicy dostają premie od każdego człowieka którego zniszczą i doprowadzą do samobójstwa ?

  Odpowiedz
 • Jasiek24(2018-08-03 10:59) Zgłoś naruszenie 111

  Ja uważam, że winni są wyłącznie POLITYCY. Urzędnicy fiskusa to pracownicy rozliczani ze STOSOWANIA PRAWA. PRAWO NATOMIAST UCHWALAJĄ POLITYCY WIĘC TYLKO ONI SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA SKUTKI JEGO STOSOWANIA. Polityków można zmienić za pomocą KARTKI WYBORCZEJ.

  Odpowiedz
 • Pecunia non olet(2018-08-03 11:07) Zgłoś naruszenie 72

  z fiskusem to jest problem bardziej złożony, z jednej strony zagrania poniżej pasa, jak to w artykule, z drugiej, pracownicy fiskusa, patrząc na zadania jakie się przed nimi stawia, za mało zarabiają i ta sytuacja, ocierająca się o patologię uderza niestety w podatników....

  Odpowiedz
 • obiektywniejszy (2018-08-06 07:11) Zgłoś naruszenie 11

  Regulacje nie są do końca dobre, ale czy któryś z powyżej uczestniczył w postępowaniu podatkowym? Ileż to razy sam podatnik wydłuża postępowanie, zgłaszając n-ty raz bezsensowny wniosek dowodowy, żeby doprowadzić sprawę do przedawnienia? Albo tylko do postawienia zarzutu, że nie przesłuchano po raz trzeci świadka, którego słuchano dwa razy?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane