statystyki

Będą zmiany w podatkach gruntowych i akcyzie

autor: Agnieszka Pokojska30.07.2018, 07:23; Aktualizacja: 30.07.2018, 08:22
Słup przesyłowy

Słup przesyłowyźródło: ShutterStock

Gminy nie będą mogły pobierać podatku według stawki właściwej dla działalności gospodarczej tylko dlatego, że na gruncie stoi słup przesyłowy. Będzie też zwolnienie dla gazu wykorzystywanego głównie do napędu autobusów miejskich.

Senatorowie bez poprawek przyjęli dwie ustawy, które teraz trafią do podpisu prezydenta. Jedna zmienia przepisy: o podatku rolnym, o podatkach i opłatach lokalnych oraz o podatku leśnym, natomiast druga o podatku akcyzowym.

Pierwsza ma zapobiec wymierzaniu przez gminy wyższego podatku od gruntów, przez które przebiega infrastruktura służąca do przesyłania lub dystrybucji płynów, pary, gazów, energii elektrycznej, ropy naftowej oraz infrastruktura telekomunikacyjna. Przyjęte przepisy wprowadzą zasadę, że jeżeli przedsiębiorstwo liniowe korzysta w ograniczony sposób z gruntów osób trzecich, to podatek od nieruchomości nie może być wymierzony według stawki właściwej dla prowadzenia działalności gospodarczej.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane