statystyki

Czy wrogie przejęcie może być dobrowolne? Tak, w interpretacji fiskusa

autor: Katarzyna Jędrzejewska23.07.2018, 07:25; Aktualizacja: 23.07.2018, 08:23
„Warunki, które osiągnęliśmy w ugodzie, są zgodne z naszymi oczekiwaniami i atrakcyjne dla akcjonariuszy, klientów oraz partnerów Grupy Handlowej Emperia. Eurocash wykazał dużo elastyczności, dlatego dzisiejsza ugoda była możliwa” – mówił pod koniec 2011 r. Artur Kawa.

„Warunki, które osiągnęliśmy w ugodzie, są zgodne z naszymi oczekiwaniami i atrakcyjne dla akcjonariuszy, klientów oraz partnerów Grupy Handlowej Emperia. Eurocash wykazał dużo elastyczności, dlatego dzisiejsza ugoda była możliwa” – mówił pod koniec 2011 r. Artur Kawa.źródło: ShutterStock

W giełdowym świecie raczej nie, ale tam, gdzie wchodzi fiskus, wszystko jest możliwe.

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie uznał, że umorzenie udziałów w spółce zależnej od Emperii (P1) tylko pozornie było przymusowe. I dlatego zażądał od giełdowej spółki prawie 142,5 mln zł podatku dochodowego za 2011 r. plus jeszcze 52,4 mln zł odsetek (według stanu na koniec stycznia 2017 r.).

Na jakiej podstawie tak stwierdził? Czyżby dlatego, że spółka do upadłego walczyła o zachowanie placówek z szyldem Gama, Lewiatana, Drogerie Koliber i innych wchodzących do grupy Tradis? A może oznaką dobrowolności były protokoły z burzliwych negocjacji, zakończone ostatecznie ugodą i zrzeczeniem się wzajemnych roszczeń? Nie bez znaczenia mógł być upadek zabezpieczenia roszczenia udzielonego w 2011 r. przez sąd okręgowy. A może po prostu przesądziła krótka wypowiedź ówczesnego prezesa zarządu Emperia Holding? „Warunki, które osiągnęliśmy w ugodzie, są zgodne z naszymi oczekiwaniami i atrakcyjne dla akcjonariuszy, klientów oraz partnerów Grupy Handlowej Emperia. Eurocash wykazał dużo elastyczności, dlatego dzisiejsza ugoda była możliwa” – mówił pod koniec 2011 r. Artur Kawa.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane