statystyki

Pierwsza blokada konta bez odwołania, IP tylko na żądanie skarbówki

autor: Agnieszka Pokojska09.07.2018, 07:28; Aktualizacja: 09.07.2018, 07:38
biznes, IT, komputer

To jedna z kluczowych zmian w nowelizacji ordynacji podatkowej i innych ustaw, którą w zeszłym tygodniu przyjął Sejm.źródło: ShutterStock

Podatnik nie będzie mógł zaskarżyć do sądu decyzji szefa Krajowej Administracji Skarbowej o blokadzie rachunku bankowego lub rachunku SKOK na 72 godziny.

To jedna z kluczowych zmian w nowelizacji ordynacji podatkowej i innych ustaw, którą w zeszłym tygodniu przyjął Sejm. Teraz ustawą zajmie się Senat.

W trakcie prac sejmowych wiceminister finansów Paweł Gruza tłumaczył, że gdyby zachować prawo odwołania, to szef KAS musiałby ujawniać algorytmy, które wygenerowały informacje o podejrzeniu nieprawidłowości. To mogliby wykorzystywać oszuści.

Wskazywał, że przepisy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowaniu terroryzmu również przewidują blokady rachunków na kilkadziesiąt godzin i w tym wypadku nie ma możliwości odwołania.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane