statystyki

Pierwsza blokada konta bez odwołania, IP tylko na żądanie skarbówki

autor: Agnieszka Pokojska09.07.2018, 07:28; Aktualizacja: 09.07.2018, 07:38
biznes, IT, komputer

To jedna z kluczowych zmian w nowelizacji ordynacji podatkowej i innych ustaw, którą w zeszłym tygodniu przyjął Sejm.źródło: ShutterStock

Podatnik nie będzie mógł zaskarżyć do sądu decyzji szefa Krajowej Administracji Skarbowej o blokadzie rachunku bankowego lub rachunku SKOK na 72 godziny.

To jedna z kluczowych zmian w nowelizacji ordynacji podatkowej i innych ustaw, którą w zeszłym tygodniu przyjął Sejm. Teraz ustawą zajmie się Senat.

W trakcie prac sejmowych wiceminister finansów Paweł Gruza tłumaczył, że gdyby zachować prawo odwołania, to szef KAS musiałby ujawniać algorytmy, które wygenerowały informacje o podejrzeniu nieprawidłowości. To mogliby wykorzystywać oszuści.

Wskazywał, że przepisy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowaniu terroryzmu również przewidują blokady rachunków na kilkadziesiąt godzin i w tym wypadku nie ma możliwości odwołania.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane