Zwalniany pracownik zapłaci PIT od odprawy

13.02.2009, 03:00; Aktualizacja: 13.02.2009, 08:55

Trudna sytuacja gospodarcza zmusza wiele firm do redukcji zatrudnienia. Zwalnianym pracownikom są wypłacane odprawy lub odszkodowania. Pracownik otrzymujący taką wypłatę będzie musiał wykazać ją przed fiskusem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • aga(2013-02-13 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dosyć że człowiek poświęcił firmie 11lat płacił uczciwie podatki i nagle zostaje zwolniony, dają odprawę i jeszcze z tego podatek nie mając pracy nie mając nic to jest ciekawe..

    Odpowiedz
  • Willy(2009-02-15 19:19) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet z trupa jeszcze można coś zedrzeć,więc z człowieka wywalanego z pracy jak najbardziej.

    Odpowiedz
  • gosc(2009-02-14 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wyobrażam sobie nieudolnego prezesunia, który dostaje np. 400.000 PLN odprawy w dodatku zwolnionej z podatku. To jest ok ???. Bo ja za każdy zarobiony 1 PLN muszę zapłacić ok. 25 groszy podatku.

    Odpowiedz
  • KLAWISZ(2009-02-14 00:08) Zgłoś naruszenie 00

    ZGADZAM SIĘ Z OSĄ, KTO CZYTA NASZ DZIENNIK NIE BŁĄDZI, SPROBUJ A ZOBACZYSZ CZY WARTO?

    Odpowiedz
  • JOachim(2009-02-13 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    popieram.gornicy tez wzieli ******** pieniadze i zapłacili z tego podatek
    a taka nagonka była na nich
    ciac wszystkich rowno!!!

    Odpowiedz
  • drugi koniec kija(2009-02-13 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Odprawa pracownika powinna być zwolniona od podatku z prostego powodu:
    Większa ilość pieniędzy zostawiona ludziom,zwiększa ich siłę nabywczą,pozwala
    kupować wyprodukowane towary i usługi,tym samym,polesza kondycję firm.
    Na zachodzie ta forma likwidowania kryzysu jest poważnie brana pod uwagę.

    Odpowiedz
  • Mokon(2009-02-13 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z SOLIDARNYM państwem. Każdy niech zarabia na siebie. Zwolennicy solidarnego to też złodzieje

    Odpowiedz
  • mdm(2009-02-13 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    Wykazała pani przychód ale również wpłaconą zaliczkę (19%) w rubryce zaliczki więc wszystko w porządku...

    Odpowiedz
  • zainteresowana(2009-02-13 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jestem ksigową, ani prawnikiem, więc nie bardzo wiem jak mam rozumieć ten artykuł, w 2005 roku na zasadzie zwolnień grupowych został zwolniony mój mąż, płatnik pobrał 19% przy wypłacie a ja w rozliczeniu rocznym czyli PIT też wykazałam ten przychód, analogicznie stało się to samo w moim przypadku w roku 2007, proszę o wyjaśnienie czy to znaczy, że niepotrzebnie wykazywałam to w PIT, nawet jeżeli było to skumulowane w przychodzie rocznym?

    Odpowiedz
  • No cóż -głosowaliscie na PO(2009-02-13 06:59) Zgłoś naruszenie 00

    Koniec SOLIDARNEGO państwa. Teraz jest Państwo Prezesów ,VIPów i złodziei.

    Odpowiedz