statystyki

VAT-R będzie można złożyć w urzędzie gminy

autor: Mariusz Szulc22.05.2018, 17:00
VAT

Dzięki planowanej zmianie przedsiębiorca złoży VAT-R (i będzie go aktualizował) również w CEIDG. Taki dokument będzie można podpisać profilem zaufanym ePUAP.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca nie będzie musiał już odwiedzać urzędu skarbowego, żeby zarejestrować się jako podatnik VAT bądź zaktualizować takie zgłoszenie.

Zmieniło się to już 30 kwietnia tego roku, gdy weszła w życie Konstytucja Biznesu. Jedna ze składających się na nią ustaw – ustawa z 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy (Dz.U. z 2018 r. poz. 647) – pozwoliła składać VAT-R wraz z wnioskiem o wpis do CEIDG (art. 6 ust. 4 pkt 2).

Przedsiębiorcy mogą złożyć VAT-R na miejscu w urzędzie gminy, dołączając go do wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), albo przesłać wymagane dokumenty elektronicznie. Dotychczas jednak brakowało nowelizacji rozporządzenia, które umożliwiałoby takie elektroniczne przesyłanie VAT-R i jego aktualizację.

Zmienić ma to nowelizacja rozporządzenia ministra rozwoju i finansów z 19 września 2017 r. (Dz.U. z 2017 r., poz. 1802). Jej projekt jest już gotowy.


Pozostało jeszcze 52% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane