statystyki

VAT-R będzie można złożyć w urzędzie gminy

autor: Mariusz Szulc22.05.2018, 17:00
VAT

Dzięki planowanej zmianie przedsiębiorca złoży VAT-R (i będzie go aktualizował) również w CEIDG. Taki dokument będzie można podpisać profilem zaufanym ePUAP.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca nie będzie musiał już odwiedzać urzędu skarbowego, żeby zarejestrować się jako podatnik VAT bądź zaktualizować takie zgłoszenie.

Zmieniło się to już 30 kwietnia tego roku, gdy weszła w życie Konstytucja Biznesu. Jedna ze składających się na nią ustaw – ustawa z 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy (Dz.U. z 2018 r. poz. 647) – pozwoliła składać VAT-R wraz z wnioskiem o wpis do CEIDG (art. 6 ust. 4 pkt 2).

Przedsiębiorcy mogą złożyć VAT-R na miejscu w urzędzie gminy, dołączając go do wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), albo przesłać wymagane dokumenty elektronicznie. Dotychczas jednak brakowało nowelizacji rozporządzenia, które umożliwiałoby takie elektroniczne przesyłanie VAT-R i jego aktualizację.

Zmienić ma to nowelizacja rozporządzenia ministra rozwoju i finansów z 19 września 2017 r. (Dz.U. z 2017 r., poz. 1802). Jej projekt jest już gotowy.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane