statystyki

Składka dla audytorów może wzrosnąć nawet dwukrotnie [WYWIAD]

autor: Agnieszka Pokojska14.05.2018, 08:49; Aktualizacja: 14.05.2018, 09:00
Decyzja, jak pokryć deficyt, jeszcze nie zapadła. Zależy to od delegatów zjazdu, który odbędzie się w czerwcu.

Decyzja, jak pokryć deficyt, jeszcze nie zapadła. Zależy to od delegatów zjazdu, który odbędzie się w czerwcu.źródło: ShutterStock

- Działalność samorządu może być sparaliżowana. W kasie brakuje bowiem ponad 3 mln zł - mówi Krzysztof Burnos prezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w rozmowie z DGP.

Działalność samorządu może być sparaliżowana. Podczas prac Krajowej Rady Biegłych Rewidentów nad budżetem okazało się, że na działalność samorządu brakuje w tym roku aż 3 mln zł. A wszystko dlatego, że wpływy ze składek członkowskich i opłaty z tytułu nadzoru nie mogą być już traktowane jako jedno źródło dochodów samorządu, z którego finansowane są zarówno kontrole, jak i pozostała działalność samorządowa.

Decyzja, jak pokryć deficyt, jeszcze nie zapadła. Zależy to od delegatów zjazdu, który odbędzie się w czerwcu. Niestety pokrycie deficytu z marży ze szkoleń raczej nie wchodzi w grę – Polska Izba Biegłych Rewidentów nie jest bowiem organizacją szkoleniową – prowadzi takie usługi głównie dla swoich członków. Najbardziej prawdopodobne jest podwyższenie składki członkowskiej, która dziś wynosi 440 zł rocznie (dla porównania w przypadku doradców podatkowych czy radców prawnych to jest ok. 1000 zł rocznie). Aby pokryć kwotę deficytu, składka musiałaby być dwukrotnie większa. Przy czym jak zaznacza prezes izby Krzysztof Burnos, podwyżka nie musi być wprowadzana od razu, ale może być rozłożona na dwa czy trzy lata. Samorząd ma bowiem rezerwę finansową, która pozwoli mu przetrwać ten czas.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane