statystyki

Są już nowe standardy dla audytorów

autor: Agnieszka Pokojska29.03.2018, 07:32; Aktualizacja: 29.03.2018, 08:39
KNA wyjaśniła, że te drugie stosuje się po raz pierwszy jako krajowe standardy. KNA przyjął też inne uchwały, m.in. dotyczącą kontroli jakości badania sprawozdań.

KNA wyjaśniła, że te drugie stosuje się po raz pierwszy jako krajowe standardy. KNA przyjął też inne uchwały, m.in. dotyczącą kontroli jakości badania sprawozdań.źródło: ShutterStock

Komisja Nadzoru Audytowego (KNA) zaakceptowała wczoraj uchwałę Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, określającą zasady badania sprawozdań finansowych, w tym już za 2017 r.

Dotychczasowa straciła ważność 21 marca br. wskutek ustawy o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1089 ze zm.), która weszła w życie w czerwcu 2017 r. Ale nowa nie została zatwierdzona przez KNA (organ nadzoru publicznego nad audytorami). O problemie tym pisaliśmy w artykule „Audytorzy chwilowo bez standardów” (DGP nr 60/2018).

Zatwierdzona właśnie uchwała dotyczy wszystkich standardów wykonywania zawodu. W odniesieniu do standardów rewizji zostały powtórzone dotychczasowe uregulowania. To oznacza, że wszystkie sprawozdania za 2017 r. powinny być badane zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Badania.


Pozostało 30% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane