statystyki

Sejm naprawił błędy i wprowadził nowe rozwiązania podatkowe

autor: Agnieszka Pokojska14.05.2018, 07:35; Aktualizacja: 14.05.2018, 07:52
Sejm naprawił błędy i wprowadził nowe rozwiązania podatkowe

Sejm naprawił błędy i wprowadził nowe rozwiązania podatkoweźródło: ShutterStock

Posłowie zgodzili się na utworzenie jednej wielkiej strefy ekonomicznej, przywrócenie przywilejów dla części twórców oraz spadkobierców i zwolnienia dla niektórych kredytobiorców. Parlamentarzyści chcą też, by monitoring fiskusa objął przewozy koleją.

Na ich zgodę czeka nadal pomysł wprowadzenia opłaty emisyjnej od paliw oraz przepisy regulujące sytuację przedsiębiorstw przekazanych w spadku.

Strefy ekonomiczne

Przyjęta przez posłów w ubiegłym tygodniu ustawa o wspieraniu nowych inwestycji zakończy byt funkcjonujących od dwóch dekad specjalnych stref ekonomicznych (SSE). Przedsiębiorcy będą mogli nadal korzystać z przywilejów, ale już na innych zasadach. Zwolnienie z podatku ma objąć wszystkie firmy, które realizują nowe inwestycje i tworzą miejsca pracy, niezależnie od obszaru, na którym działają. Będą one mogły liczyć na zwolnienia oraz pomoc podmiotów zarządzających wydzielonymi obszarami (położonymi w administracyjnych granicach powiatów).

Z preferencji podatkowych będzie można korzystać tylko przez okres obowiązywania ministerialnej decyzji o wsparciu, czyli od 10 do 15 lat. Przy czym w przypadku inwestycji realizowanej na terenie dotychczasowych SSE okres ten będzie wynosił 15 lat.

Teraz ustawą zajmie się Senat.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane