statystyki

Sejm naprawił błędy i wprowadził nowe rozwiązania podatkowe

autor: Agnieszka Pokojska14.05.2018, 07:35; Aktualizacja: 14.05.2018, 07:52
Sejm naprawił błędy i wprowadził nowe rozwiązania podatkowe

Sejm naprawił błędy i wprowadził nowe rozwiązania podatkoweźródło: ShutterStock

Posłowie zgodzili się na utworzenie jednej wielkiej strefy ekonomicznej, przywrócenie przywilejów dla części twórców oraz spadkobierców i zwolnienia dla niektórych kredytobiorców. Parlamentarzyści chcą też, by monitoring fiskusa objął przewozy koleją.

Na ich zgodę czeka nadal pomysł wprowadzenia opłaty emisyjnej od paliw oraz przepisy regulujące sytuację przedsiębiorstw przekazanych w spadku.

Strefy ekonomiczne

Przyjęta przez posłów w ubiegłym tygodniu ustawa o wspieraniu nowych inwestycji zakończy byt funkcjonujących od dwóch dekad specjalnych stref ekonomicznych (SSE). Przedsiębiorcy będą mogli nadal korzystać z przywilejów, ale już na innych zasadach. Zwolnienie z podatku ma objąć wszystkie firmy, które realizują nowe inwestycje i tworzą miejsca pracy, niezależnie od obszaru, na którym działają. Będą one mogły liczyć na zwolnienia oraz pomoc podmiotów zarządzających wydzielonymi obszarami (położonymi w administracyjnych granicach powiatów).

Z preferencji podatkowych będzie można korzystać tylko przez okres obowiązywania ministerialnej decyzji o wsparciu, czyli od 10 do 15 lat. Przy czym w przypadku inwestycji realizowanej na terenie dotychczasowych SSE okres ten będzie wynosił 15 lat.

Teraz ustawą zajmie się Senat.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane