statystyki

Nowe formularze dla podatników CIT

autor: Mariusz Szulc10.05.2018, 07:36; Aktualizacja: 10.05.2018, 07:58
Niezależnie od pojawienia się całkiem nowych formularzy zmienią się też wzory wielu dotychczasowych, w tym m.in. CIT-8.

Niezależnie od pojawienia się całkiem nowych formularzy zmienią się też wzory wielu dotychczasowych, w tym m.in. CIT-8.źródło: ShutterStock

Podatek dochodowy za 2018 r. trzeba będzie rozliczać na zmienionych wzorach formularzy. Niektóre są całkowitą nowością – wynika z projektu rozporządzenia ministra finansów, opublikowanego na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Opracowanie nowych wzorów formularzy było konieczne z powodu istotnych zmian w przepisach, które weszły w życie od 2018 r. wskutek nowelizacji ustawy CIT (Dz.U. z 2017 r., poz. 2175) oraz nowelizacji niektórych ustaw w celu poprawy otoczenia prawnego działalności innowacyjnej (Dz.U. z 2017 r. poz. 2201).

Przykładem tych zmian jest wyodrębnienie w CIT przychodów z zysków kapitałowych oraz wprowadzenie minimalnego podatku od nieruchomości komercyjnych (odliczanego od CIT).

Podatnicy rozliczający minimalną daninę złożą formularz CIT/MIT, w którym podadzą m.in. nazwę środka trwałego, jego wartość początkową i wysokość przychodów uzyskiwanych w poszczególnych miesiącach.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane