statystyki

Uproszczona procedura homologacji dla kas nowego typu

autor: Magdalena Majkowska26.04.2018, 07:14; Aktualizacja: 29.05.2019, 21:46
Z projektu wynika, że zmiana oprogramowania kasy nie będzie powodowała konieczności uzyskiwania od nowa potwierdzenia, gdy sam sprzęt się nie zmienia, a zmienia się tylko oprogramowanie.

Z projektu wynika, że zmiana oprogramowania kasy nie będzie powodowała konieczności uzyskiwania od nowa potwierdzenia, gdy sam sprzęt się nie zmienia, a zmienia się tylko oprogramowanie.źródło: ShutterStock

Zmiana oprogramowania kas fiskalnych online nie będzie wymagała wydania nowego potwierdzenia prezesa Głównego Urzędu Miar. Wystarczająca będzie zmiana dotychczasowego – wyjaśniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na pytanie DGP.

Potwierdzenie prezesa GUM muszą uzyskiwać producenci i importerzy kas fiskalnych przed wprowadzeniem nowego modelu na rynek. Stwierdza ono, że urządzenie spełnia wszystkie warunki i kryteria techniczne. Prezes GUM może je wydać, cofnąć lub odmówić wydania. Wszystkie te rozstrzygnięcia mają formę decyzji. Obecny ich katalog zostanie rozszerzony o zmianę potwierdzenia, ale wyłącznie w razie zmiany oprogramowania kasy. Nowość ta wynika z rządowego projektu nowelizacji ustawy o VAT oraz ustawy – Prawo o miarach. Jest ona związana z wprowadzaniem nowego typu kas zapewniających przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Dowiedz się więcej. „Kasy online 2019. Wymiana, użytkowanie, nowe obowiązki informacyjne”.>>>


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane