statystyki

Doradcy podatkowi chcą mieć więcej uprawnień

autor: Łukasz Zalewski23.04.2018, 07:45; Aktualizacja: 23.04.2018, 08:15
Sami doradcy chcieliby mieć prawo wnoszenia skargi konstytucyjnej w zakresie prawa podatkowego, a także móc zostawać sędziami sądu administracyjnego.

Sami doradcy chcieliby mieć prawo wnoszenia skargi konstytucyjnej w zakresie prawa podatkowego, a także móc zostawać sędziami sądu administracyjnego.źródło: ShutterStock

Mogliby zostawać sędziami sądu administracyjnego oraz wnosić skargi do Trybunału Konstytucyjnego. Co na to Ministerstwo Finansów? Na razie planuje konsultacje.

Konsultacje będą miały formę pytań ankietowych. Mają zostać udostępnione na stronie MF w ciągu najbliższych tygodni. Potwierdził to w rozmowie z DGP Filip Świtała, dyrektor Departamentu Systemu Podatkowego w Ministerstwie Finansów. Zastrzegł, że o perspektywach wprowadzenia zmian będzie można mówić dopiero po zebraniu opinii i po dyskusji.

W sądach

Sami doradcy chcieliby mieć prawo wnoszenia skargi konstytucyjnej w zakresie prawa podatkowego, a także móc zostawać sędziami sądu administracyjnego.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

  • Niezależny prawnik(2018-04-23 09:49) Zgłoś naruszenie 41

    Doradca podatkowy to taki prawnik specjalista z określonej dziedziny, coś jak lekarz z specjalizacją I stopnia. Postulaty środowiska wydają się sensowne, więc warto się nad nimi jak najbardziej pochylić.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • rado(2018-04-23 18:08) Zgłoś naruszenie 11

    Skarga konstytucyjna dla doradców podatkowych wymagałaby zmiany konstytucji. Dla zawodu doradcy bardzo korzystne byłoby dopuszczenie do sądów powszechnych, bo jeden pełnomocnik mógłby obsługiwać klienta we wszystkich postępowaniach. Przynajmniej w sprawach karnoskarbowych, bo radcy prawni nie lubią się nimi zajmować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane