statystyki

Zwrot w sprawie podatku od kryptowalut. Bitcoinowcy nie płacą PCC

autor: Agnieszka Pokojska23.04.2018, 07:45; Aktualizacja: 23.04.2018, 08:42
Nie wiadomo też, jak zostanie rozwiązana sytuacja osób, które już zapłaciły podatek. Niewykluczone, że dostaną zwrot wpłaconej daniny.

Nie wiadomo też, jak zostanie rozwiązana sytuacja osób, które już zapłaciły podatek. Niewykluczone, że dostaną zwrot wpłaconej daniny.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów przygotuje szybko przepisy, w których odstąpi od pobierania podatku od czynności cywilnoprawnych przy zakupie i wymianie kryptowalut. Dotyczyć to będzie zarówno bieżących, jak i przeszłych transakcji.

Poinformował o tym w piątek wiceminister finansów Paweł Gruza. Zaznaczył, że będzie to rozwiązanie tymczasowe, do momentu wypracowania regulacji systemowych, dostosowanych do obrotu kryptowalutami. Nie wiadomo, jaki będzie ostateczny kształt przepisów, czy transakcje zostaną opodatkowane PCC, czy z niego zwolnione.

Nie wiadomo też, jak zostanie rozwiązana sytuacja osób, które już zapłaciły podatek. Niewykluczone, że dostaną zwrot wpłaconej daniny.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane