Państwo solidarnościowe. Morawiecki zapowiada wprowadzenie nowego podatku

20.04.2018, 18:02; Aktualizacja: 20.04.2018, 20:00
Premier Mateusz Morawiecki (C) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (L) spotkali się z uczestnikami stacjonarnego protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

Premier Mateusz Morawiecki (C) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (L) spotkali się z uczestnikami stacjonarnego protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmieźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Propozycję m.in. utworzenia specjalnego funduszu dla osób niepełnosprawnych, który byłby zasilany z dodatkowego opodatkowania osób najlepiej zarabiających, zapowiedział w piątek na spotkaniu z protestującymi premier Mateusz Morawiecki. Plan zmian ma zostać zaproponowany do połowy maja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • System czekowy(2018-04-20 17:33) Zgłoś naruszenie 141

    Polska powinna wprowadzic system czekowy dofinansowywany w znacznej mierze z budzetu panstwa przy opiece dlugoterminowej i prostych pracach domowych z rownoleglym odpisem od podatku np. w wysokosci 30% lub wiecej poniesionych kosztow. Program taki funkcjonuje z duzym powodzeniem w Belgii od 2004 r. i moze sluzyc za wzor rozwiazania systemowego.

    Odpowiedz
  • EWA(2018-04-20 18:09) Zgłoś naruszenie 656

    Szczyt bezczelności!!! Kiedy rolnicy zaczną płacić PIT, składki zdrowotne i proporcjonalne do dochodów składki emerytalne???? Czy fakt, że podatnicy są notorycznie obciążani dodatkowymi daninami, a rolnicy żyją jak szara strefa, oznacza "państwo sprawiedliwe", albo solidarne"????? Już premierowi nie wystarcza, że podatnicy płacą podatki progresywne? To jest draństwo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jedno jest pewne,(2018-04-20 18:40) Zgłoś naruszenie 758

    to jest wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd dla premiera Morawieckiego i pani min. Rafalskiej. Jako tako zachował się jeszcze prezydent Duda. Kiedy przyznaje się każdemu z ministrów kilkuset tysięczne premie, gdy fundacji Czartoryskich daje się kilkuset milionową dotacje, gdy Rydzykowi miliony płyną strumieniami z budżetu państwa, to premier chce stworzyć jakąś łaskę dla niepełnosprawnych? To jest skandal, po prostu skandal.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Nieprawdopodobne -ale ile kalek nam przybedzie .(2018-04-20 18:50) Zgłoś naruszenie 43

    Jestem za a nawet sprzeciw. Niuwierzycue ale byłem świadkiem jak rodzice dwóm dorastajacym synom kazali na wsi w ramach dodatkowego biznesu rozładowywać ręcznie przyczepe pełną akumulatorów do traktorów . Na moje sugestie że maja już dziwne klatki piersiowe odpowiedzieli :no to co -będa mieli renty!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anders(2018-04-20 18:50) Zgłoś naruszenie 584

    A niektóre posłanki latają sobie i wydają lekką ręką 600.000zł jakie to nieetyczne kiedy protestujący brak na podstawowe potrzeby-a ta pani musi biznesklasą wstyd

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Inspektorów(2018-04-20 18:55) Zgłoś naruszenie 1513

    Panie Premierze. Ci najlepiej zarabiajacy to Ci co sa zatrudnienie w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy i sami mają kłopoty ze zdrowiem a Tusk Im jeszcze POdmostówką odebrał wiek emerytalny !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wow(2018-04-20 18:57) Zgłoś naruszenie 193

    Dzisiaj na łamach GP czytałem wypowiedz wiceministra finansów, że jak wszystko pójdzie dobrze to będzie obniżka VAT. Tam obniżą, tu podwyższą. Suma sumaru będzie jak było :)

    Odpowiedz
  • KRUSowiec(2018-04-20 18:57) Zgłoś naruszenie 143

    a najwiecej tych dzieci jest na wsi!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jaja czy co -ile nam przybędzie(2018-04-20 19:04) Zgłoś naruszenie 252

    Jestem za a nawet sprzeciw. Nie uwierzycue ale byłem świadkiem jak rodzice dwóm dorastajacym synom kazali na wsi w ramach dodatkowego biznesu rozładowywać ręcznie przyczepe pełną akumulatorów do traktorów . Na moje sugestie że Oni maja już dziwne klatki piersiowe odpowiedzieli :no to co -będa mieli renty!

    Odpowiedz
  • budżet sp(2018-04-20 19:38) Zgłoś naruszenie 120

    skoro jest ze mną tak dobrze, to dlaczego jest ze mną aż tak źle, że nie wysupłam jednej dużej banieczki rocznie???

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-20 19:43) Zgłoś naruszenie 526

    A jak nie będzie już bogatych, to komu zabiorą?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obniżyć akcyze na tyton i alkohol a dochody wzrosn(2018-04-20 19:47) Zgłoś naruszenie 171

    Dlaczego MF nie podejmie decyzji o obnizeniu akcyzy na papierosy i alkohol to przyniesie miliardy do budżetu bo ukróci przemyt ,który sięga obecnie 1/3 rynku papierosów i alkoholi? Przeciez w MF-ie mają dane ,które jasno wykazują ,że podniesienie akcyzy na te wyroby przez Jacka Kapice spowodowało odwrotny skutek w postaci obniżenia wpływów z tytułu tego i to w setkach milionów złotych. .Traci na tym budżet miliardy złotych, tracą legalnie działające firmy ponieważ przy tak wysokiej akcyzie nie są w stanie sprostać konkurencji przemytniczej. . Dlaczego Premier Morawiecki tego nie dostrzega sam potwierdził fakt ,że obniżenie CIT-u spowodowało podwyższenie i to znaczne przychodów z tytułu tego podatku ,to oczywiste ,że tak samo bedzie z akcyza

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • laszka(2018-04-20 19:49) Zgłoś naruszenie 445

    To, że większość tych, co mają dużo, jest przeciwnych podwyżce podatków na ten cel, to wcale im się nie dziwię, bo okupili to swoją wyczerpującą pracą. Część z tych Pań dokonała kiedyś tam wyboru i podjęła taka a nie inną decyzję. Jakie nasze państwo w takich przypadkach było i jest nadal, to dobrze wiedziały, więc na co teraz liczą, na cud. A może tak opodatkować tych obrońców życia poczętego KK, niech łożą i na późniejszy jego bieg., a nie tylko przed narodzeniem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • a co z wprowadzeniem .legalnych automatów do gier?(2018-04-20 19:52) Zgłoś naruszenie 131

    Czemu Premier Morawiecki czeka z wprowadzeniem na rynek legalnie opodatkowanych automatów do gier. Przecież to jest ogromna kasa min 3 mld zł rocznie. Na tym korzysta tylko mafia prowadząca nielegalne automaty a traci budżet!! Zgodnie z ustawą z poprzedniego roku monopol na te gry miał dostac Totolotek i co cisza. A to sa niebagatelne kwoty rocznie szacuje się dochód dla budżetu z tytułu opodatkowania rynku gier na automatach na ok 3 mild zł x każdy rok opóźnienia to juz są gigantyczne kwoty ale w MF cisza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-04-20 19:55) Zgłoś naruszenie 33

    Jesli faktycznie mają zaplacić najbogatsi to niech podwyższą PiT dla II grupy podatkowej z 32 na 40 -50 procent tak jak za granicą, abo niech stworzą II i III grupę podatkową w zależności od wysokości dochodów. Niech nie będzie że wydoją średniaków, co zarabiają 3-5 tys, brutto.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gruzinka(2018-04-20 20:50) Zgłoś naruszenie 03

    WP zadowoli dopiero powrót platformianek.

    Odpowiedz
  • asf(2018-04-20 21:04) Zgłoś naruszenie 252

    Może by tak skasować premie za nic? CEPIK 2.0 nie działa a konsekwencji nie ma bo szczury pouciekały na inne stanowiska ; 460 posłów - 100 wystarczy, senatorów 16 też. Można im podwoić kwoty na biura poselskie a i tak będzie kolosalna oszczędność. Pensja posła / senatora ? Mityczna średnia krajowa.

    Odpowiedz
  • powinny byc godziwe zarobki a nie żebractwo socjal(2018-04-20 21:20) Zgłoś naruszenie 232

    Rząd powinien dążyć do tego by ludzie uczciwie pracujący przyzwoicie zarabiali i stawiać na rozkręcenie gospodarki a nie zachęcać ludzi do żebractwa socjalnego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2018-04-20 21:27) Zgłoś naruszenie 284

    Wprowadzić podatek PIT 5% dla KRUS bo płacą teraz 0% !!! Nie płacą nawet od dotacji z UE !!! Zobaczcie, jacy to biedacy w programie "Rolnik szuka żony" !!! Kazdy ma willę, 50-100 ha pola i pełno maszyn za setki tys.zł !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ewa(2018-04-20 23:23) Zgłoś naruszenie 141

    może powinni dostać z tych pieniężnych nagród ,które to takim szerokim gestem rozdano ! wydaje mi się że to jest najlepsze rozwiązanie na dziś !!!,panie premierze proszę podjąć decyzję w tej sprawie . a nie obciążać ludzi którzy ciężko pracują na to co już mają. przecież nawet caritas nie powinien mieć o to żadnych pretensji,myślę że pan prezes PiS również się dołoży!

    Odpowiedz