Państwo solidarnościowe. Morawiecki zapowiada wprowadzenie nowego podatku

20.04.2018, 18:02; Aktualizacja: 20.04.2018, 20:00
Premier Mateusz Morawiecki (C) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (L) spotkali się z uczestnikami stacjonarnego protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

Premier Mateusz Morawiecki (C) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (L) spotkali się z uczestnikami stacjonarnego protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmieźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Propozycję m.in. utworzenia specjalnego funduszu dla osób niepełnosprawnych, który byłby zasilany z dodatkowego opodatkowania osób najlepiej zarabiających, zapowiedział w piątek na spotkaniu z protestującymi premier Mateusz Morawiecki. Plan zmian ma zostać zaproponowany do połowy maja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • Kuba(2018-04-22 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    Osoby całkowicie niezdolne do pracy , chore, niepełnosprawne płacą za leki 300-400 zł miesięcznie.Pieluchy, cewniki, specjalistyczne opatrunki to kolejne koszty.Kto nie ma niepełnosprawnego w rodzinie to nie rozumie. Bogaty nie rozumie biednego.

    Odpowiedz
  • ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ (2018-04-22 11:50) Zgłoś naruszenie 20

    JESTEM PRZECIWNA , ABY Z MOICH PODATKÓW BYŁY FINANSOWANE DZIECI Z BOGATYCH RODZIN , NIEZALEŻNIE OD TEGO CZY SĄ SPRAWNEW , CZY NIEPEŁNOSPRAWNE. P. IWONA HARTWIG NIE CHCE KRYTERIUM DOCHODOWEGO , NIE CHCE ABY BOGACI WSPÓŁFINANSOWALI NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Nie dziwię się. Gdyby wprowadzono kryterium dochodowe - MĄŻ P. IWONY HARTWIG MUSIAŁBY PLACIĆ NA INNYCH NIEPEŁNOSPRAWNYCH. BOGATSZA ODE MNIE P. IWONA HARTWIG CHCE , ABY NA NIĄ SZŁY MOJE PODATKI !

    Odpowiedz
  • Polak(2018-04-22 09:25) Zgłoś naruszenie 10

    Zabrać bogatym dzieciom 500+ i dać niepełnosprawnym. Nigdzie na świecie nie ma czegoś takiego że lepiej zarabiający mają utrzymywać niepełnosprawnych, to jakiś chory przepis. Z tego wniosek że w Polsce nie warto uczciwie pracować, najlepiej na minimalnej, albo KRUS albo na działalności i odprowadzać najniższe składki a w wieku emerytalnym państwo IM da dołoży - czy o to chodzi ???

    Odpowiedz
  • Grześ(2018-04-22 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumię że to wprowadzenie dodatkowego podatku dla najbogatszych aby wypłacać dożywatnią rentę niepełnosprawnym dotyczy POLITYKÓW , MINISTRÓW , SAMEGO PREMIERA I POSŁÓW . Bo to oni właśnie pobierają NIEOFOCJALNIE - niebotyczne premie, diety,, dodatki np ( 34 tys. / rocznie na paliwo , kilkNaście tysięcy miesięcznie na utrzymanie biura poselskiego , darmowe hotele, przejazdy , przeloty samolotami , jedzenie alkohol itp ) bez specjalnego rozliczania się z suwerenem . Panie Morawiecki mówiąc o bogatych ma pan zapewne na myśli właśnie swoich kolegów z rządu i sejmu oraz oczywiście KOŚCIÓŁ

    Odpowiedz
  • Donald(2018-04-22 03:24) Zgłoś naruszenie 10

    Premier wraz z rodziną posiada majątek warty ok. 30 mln zł. Premier proponuje, by pomoc dla osób niepełnosprawnych (oszacowaną na ok. 600 mln zł) sfinansowali ludzie majętni. Nie czekając bezczynnie na nowe ustawy, niewątpliwie majętny premier może więc natychmiast samemu rozpocząć stosowne pomaganie - przykładnie i patriotycznie oferując na ten cel swój majątek. 30 mln to aż 5% z kwoty 600 mln - a zatem zaledwie tylko jedna osoba może rozwiązać aż 5% zaistniałego problemu ! Wspaniały pomysł ! Kto jest "za" ?

    Odpowiedz
  • Ktoś powinien dac tu przyklad pierwszy ...(2018-04-21 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy BANKSTERZY zapłacą podatek od wzbogacenia się

    Odpowiedz
  • miś(2018-04-21 22:00) Zgłoś naruszenie 10

    Pana Premiera stać nie da ze ze swojego majątku taki dobry człowiek

    Odpowiedz
  • Irex555(2018-04-21 19:26) Zgłoś naruszenie 10

    Dobrze zarabiasz... To ci dowalimy.... Panie premierze... Oddaj się pan na leczenie psychiatryczne.... A co z sędzinami i sedziami ktorzy twierdzą ze za 10000 to da sie tylko na prowincji przeżyć..... A może zamiast wkładać zlodziejska łapę do naszych kieszeni opodatkowac samochody ktore bezdomni ofiarowują rydzykowi...

    Odpowiedz
  • zachary(2018-04-21 18:39) Zgłoś naruszenie 00

    Co jest ogólnie złego w działaniach mających na celu wyrównywanie różnic społecznych ? Wiem, że to nieliberalne podejście, ale za to solidarne. Skąd u niektórych takie silne promowanie neoliberalizmu ? Czy to nie też jest tak, że im mniejsze dysproporcje to np. mniejsza przestępczość ? Najczęstsze przestępstwa dotyczą mienia czyli ich podłożem najczęściej jest bieda.

    Odpowiedz
  • uyt(2018-04-21 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd w swojej pracy nad pomocą dla niepełnosprawnych powinien uwzględnić pomoc niepełnosprawnym psychicznie. Brak dostępu do bezpłatnej, szybkiej i profesjonalnej psychoterapii i szybkie przepisywanie leków przez psychiatrów to wsparcie dla firm farmakologicznych i ogromny zarobek. Zyski z dużej ilości leków w połączeniu z niemożnością rozwiązania wielu problemów chorych czy zaburzonych psychicznie poprzez ograniczenie dostępu do psychoterapii to "nibypomoc".

    Odpowiedz
  • Eryk(2018-04-21 13:02) Zgłoś naruszenie 10

    Jestem specjalista cyberbezpieczenstwa i juz niedlugo zabieram sie z tego kraju z cala wiedza i majatkiem ktory do tej pory zgromadzilem - jade pracowac do Czech lub na Slowacje. Niech sobie Polacy buduja socjalizm nie za moje pineiadze

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • legalista(2018-04-21 11:12) Zgłoś naruszenie 20

    Zapowiedż premiera o nowej celowej daninie publicznej - JEST NIEKONSTYTUCYJNA. Wg art 69 Konstytucji RP obowiązek w tym zakresie obciąża tzw władzę publiczną , bez janosikowego haraczu od współobywateli. To premierzy rządów RP o tym nie wiedzą ?!! .

    Odpowiedz
  • Rzad...(2018-04-21 10:16) Zgłoś naruszenie 30

    Rzad sie chwali nakladami na polityke prorodzinna /3,5% PKB czyli 70 mld zl/, niech rowniez powie spoleczenstwu ile przeznacza dla niepelnosprawnych i jaka jest relacja tych nakladow do innych krajow i do sredniej unijnej. Spoleczenstwo powinno wiedziec jak przeprowadzana jest redystrybucja publicznych pieniedzy i jak ona wyglada na tle innych krajow UE. Nie wszyscy w Polsce znaja jez. angielski czy inny unijny, aby studiowac na biezaco raporty Eurostatu czy Komisji Europejskiej.

    Odpowiedz
  • Jesli....(2018-04-21 09:54) Zgłoś naruszenie 20

    Jesli w nakladach publicznych na polityke prorodzinna /3,5% PKB/ osiagnelismy, a byc moze juz przekroczylismy sredni poziom krajow skandynawskich, to w nakladach na niepelnosprawnych jestesmy daleko w polu, prawie o polowe ponizej sredniej unijnej. Naklady na niepelnosprawnych w krajach skandynawskich wynosza srednio okolo 4% PKB i sa wyzsze od nakladow na polityke prorodzinna. ----- Uwazam, ze w Polsce nalezaloby utrzymywac odpowiednie proporcje w nakladach na poszczegolne segmenty polityki spolecznej/socjalnej i rownac w relacjach do srednich unijnych.

    Odpowiedz
  • T1000(2018-04-21 09:49) Zgłoś naruszenie 10

    Znakomicie, opodatkujcie w takim razie więcej górników i mundurówki, którzy po waszych podwyżkach zarabiają tyle, że mogą się złożyć na świadczenia dla niepełnosprawnych! Ta władza właśnie zaczyna gnić, trzeba ich pogonić a potem prawie i sprawiedliwie osądzić!

    Odpowiedz
  • Gregory.(2018-04-21 09:13) Zgłoś naruszenie 10

    p.premierze Morawiecki , skoro chce p. utworzyć fundusz solidarnościowy , dla osób niepełnosprawnych i ludzi dobrze zarabiających , to niech rząd i p. ,p.premierze Morawicki , zacznie od siebie i ministrów w rządzie , również niech posłowie , senatorowie , marszałek Kuchciński i marszałek senatu Karczewski , prezes partii Pis-u J.Kaczyński również ,zrzucą się na dzieci niepełnosprawne i ich rodziny ,a tak na marginesie , kościół katolicki i ich hierarchowie , też niech dokonają zrzutki na dzieci niepełno sprawne , na czele z redemptorystom T.Rydzykiem , wszyscy bez wyjątków , również p. K .Godek i p. prof. Chazan , wszyscy oni są zwolennikami rodzenia dzieci niepełnosprawnych skoro tak , to niech dokonają zadość uczynienia tym dzieciom niepełno sprawnym .Sam mam w rodzinie dziecko po , porażeniu mózgowym i niech mi nikt nie mówi że to nie jest wyrzeczenie 24 godziny na dobę trzeba tym dzieckiem być i się opiekować , panowie , premier , ministrowie , panowie z Episkopatu i panowie proboszczowie z parafii , chodzicie po kolędzie i co nic nie widzicie tylko mamonę i ci ze związku zawodowego solidarność ich przewodniczący, tez niech się dorzucą , na dzieci niepełnosprawne. , byli i obecni .???!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-04-21 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy pani Godek i pan Jaki dostaną dodatki na swoje niesprawne dziecii mimo bardzo wysokich dochodów.

    Odpowiedz
  • niech szczeznie na zawsze(2018-04-21 07:56) Zgłoś naruszenie 10

    tylko podatki moga pomoc temu szambu morawieckiego lze jak bura suka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaaaaaa(2018-04-21 07:45) Zgłoś naruszenie 30

    co 75 letnia zdrowa kobieta dostaje 209 zł z urzędu do emerytury bo takie się zdarzają za wiek a człowiek bez nogi z 1 grupą niby ma ta emeryturę 1300 zł i dostaje 153 zł i to jeszcze co kilka lat musi stawać na komisji do czasu emerytury i sprawdzają czy czasem aby noga nie odrosła ? kiedy zwaloryzujecie pielęgnacyjne możni państwo starszych ludzi i inwalidow macie gdzieś tylko wam na dzietności zależy by miał kto później pracować na wasze poselskie pensje i placić podatki a inwalida i starszy schorowany to na śmietnik

    Odpowiedz
  • aaaaaa(2018-04-21 07:39) Zgłoś naruszenie 30

    153 zł pielęgnacyjnego nie waloryzowane od 2006 r nawet by choć zrównać to z dodatkiem z zus w wysokości 209 zł nawet na to nie macie pieniędzy a na nagrody po 65 tys macie ? czym się rożni inwalida 70 letni z 1 grupą od 75 nie-inwalidy ?

    Odpowiedz