statystyki

Deklaracje VAT dostosowane do split paymentu

autor: Agnieszka Pokojska07.03.2018, 07:27; Aktualizacja: 10.08.2018, 17:02
Deklaracje VAT dostosowane do split paymentu

Deklaracje VAT dostosowane do split paymentuźródło: ShutterStock

Od 1 lipca br. będą obowiązywały nowe wzory deklaracji w podatku od towarów i usług. Umożliwią występowanie o szybszy zwrot podatku na rachunek VAT.

Wynika to z opublikowanych właśnie projektów rozporządzeń. Zmiany są związane z nowelizacją z 15 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 62). Od 1 lipca br. wprowadzi ona do ustawy o VAT mechanizm podzielonej płatności. Na razie dobrowolny. Kupujący będzie mógł zdecydować, czy przeleje cenę netto na zwykły rachunek sprzedawcy, a równowartość podatku od towarów i usług – na rachunek VAT.

<a href="http://sklep.infor.pl/splitpayment/?utm_source=mojafirma.infor.pl&utm_medium=baner-artykul&utm_campaign=split-payment-ib-101156">Split payment. Sprawdź, jakie korzyści daje podzielona płatność! >>>></a>

Nowelizacja wprowadzi też zmiany w zwrotach nadwyżki VAT naliczonego nad należnym. Standardowy termin pozostanie bez zmian – 60 dni, ale od lipca br. podatnik będzie mógł też wnioskować o zwrot w przyspieszonym terminie 25 dni – na rachunek VAT (bez spełnienia dodatkowych wymogów). Umożliwią to nowe wzory deklaracji (VAT-7, VAT-7K).


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane