statystyki

Deklaracje VAT dostosowane do split paymentu

autor: Agnieszka Pokojska07.03.2018, 07:27; Aktualizacja: 10.08.2018, 17:02
Deklaracje VAT dostosowane do split paymentu

Deklaracje VAT dostosowane do split paymentuźródło: ShutterStock

Od 1 lipca br. będą obowiązywały nowe wzory deklaracji w podatku od towarów i usług. Umożliwią występowanie o szybszy zwrot podatku na rachunek VAT.

Wynika to z opublikowanych właśnie projektów rozporządzeń. Zmiany są związane z nowelizacją z 15 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 62). Od 1 lipca br. wprowadzi ona do ustawy o VAT mechanizm podzielonej płatności. Na razie dobrowolny. Kupujący będzie mógł zdecydować, czy przeleje cenę netto na zwykły rachunek sprzedawcy, a równowartość podatku od towarów i usług – na rachunek VAT.

<a href="http://sklep.infor.pl/splitpayment/?utm_source=mojafirma.infor.pl&utm_medium=baner-artykul&utm_campaign=split-payment-ib-101156">Split payment. Sprawdź, jakie korzyści daje podzielona płatność! >>>></a>

Nowelizacja wprowadzi też zmiany w zwrotach nadwyżki VAT naliczonego nad należnym. Standardowy termin pozostanie bez zmian – 60 dni, ale od lipca br. podatnik będzie mógł też wnioskować o zwrot w przyspieszonym terminie 25 dni – na rachunek VAT (bez spełnienia dodatkowych wymogów). Umożliwią to nowe wzory deklaracji (VAT-7, VAT-7K).


Pozostało jeszcze 58% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane