statystyki

Zmiany w PIT i CIT poczekają

autor: Łukasz Zalewski31.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 31.01.2018, 09:03
Projekt zakłada też poprawkę, która pozwoli na odroczenie PIT do momentu sprzedaży akcji spółek polskich otrzymanych w ramach programów motywacyjnych.

Projekt zakłada też poprawkę, która pozwoli na odroczenie PIT do momentu sprzedaży akcji spółek polskich otrzymanych w ramach programów motywacyjnych.źródło: ShutterStock

Rada Ministrów nie przyjęła wczoraj projektu nowelizacji, która ma m.in. naprawić przepisy o 50-proc. kosztach uzyskania przychodów oraz amortyzacji oddziedziczonych środków trwałych.

Projekt nowelizacji PIT i CIT niespodziewanie spadł z porządku obrad. Jak się dowiedzieliśmy, wymaga jeszcze poprawek. Najprawdopodobniej rząd pochyli się nad nim za tydzień.

Jak informowaliśmy wczoraj, projekt miał naprawić błąd i wypełnić luki, które powstały z początkiem 2018 r. wskutek wprowadzenia do ustawy o PIT listy zawodów objętych 50-proc. kosztami uzyskania przychodów (art. 22 ust. 9b ustawy o PIT). Nowelizacja miałaby przywrócić prawo do podwyższonych kosztów autorom literatury użytkowej, poradników i podręczników, twórcom gier komputerowych, niektórym tłumaczom i przedstawicielom innych zawodów.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane