statystyki

Zmiany w PIT i CIT poczekają

autor: Łukasz Zalewski31.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 31.01.2018, 09:03
Projekt zakłada też poprawkę, która pozwoli na odroczenie PIT do momentu sprzedaży akcji spółek polskich otrzymanych w ramach programów motywacyjnych.

Projekt zakłada też poprawkę, która pozwoli na odroczenie PIT do momentu sprzedaży akcji spółek polskich otrzymanych w ramach programów motywacyjnych.źródło: ShutterStock

Rada Ministrów nie przyjęła wczoraj projektu nowelizacji, która ma m.in. naprawić przepisy o 50-proc. kosztach uzyskania przychodów oraz amortyzacji oddziedziczonych środków trwałych.

Projekt nowelizacji PIT i CIT niespodziewanie spadł z porządku obrad. Jak się dowiedzieliśmy, wymaga jeszcze poprawek. Najprawdopodobniej rząd pochyli się nad nim za tydzień.

Jak informowaliśmy wczoraj, projekt miał naprawić błąd i wypełnić luki, które powstały z początkiem 2018 r. wskutek wprowadzenia do ustawy o PIT listy zawodów objętych 50-proc. kosztami uzyskania przychodów (art. 22 ust. 9b ustawy o PIT). Nowelizacja miałaby przywrócić prawo do podwyższonych kosztów autorom literatury użytkowej, poradników i podręczników, twórcom gier komputerowych, niektórym tłumaczom i przedstawicielom innych zawodów.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane