statystyki

Amortyzacja na nowych zasadach: Zabrakło przepisu przejściowego

autor: Agnieszka Pokojska30.01.2018, 07:19; Aktualizacja: 30.01.2018, 08:22
W odniesieniu do amortyzacji środków trwałych otrzymanych w spadku lub darowiźnie takiego przepisu przejściowego zabrakło.

W odniesieniu do amortyzacji środków trwałych otrzymanych w spadku lub darowiźnie takiego przepisu przejściowego zabrakło.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy, którzy przed 2018 r. odziedziczyli środki trwałe lub otrzymali je w darowiźnie, nie wiedzą, czy mogą je dziś amortyzować.

Formalnie od 1 stycznia br. obowiązuje zakaz amortyzacji takiego majątku. Do redakcji DGP dzwonią czytelnicy oburzeni tym, że zostali objęci tym zakazem, mimo że prawo nie powinno działać wstecz.

Wprawdzie dziś rząd ma rozpatrzyć projekt, którym wycofa tę kontrowersyjną zmianę, ale projekt będzie musiał jeszcze przejść przez Sejm i Senat. Nie wiadomo, czy uda się go uchwalić i opublikować, zanim przedsiębiorcy rozliczą się za styczeń (mają na to czas do 20 lutego).

Brak przepisów przejściowych


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane