Fiskus nie sprawdza samego siebie: Firma z odmową rejestracji jednocześnie czynnym podatnikiem VAT

autor: Łukasz Zalewski25.01.2018, 07:48; Aktualizacja: 25.01.2018, 08:01
kontrola, urzędnik

Skutek jest taki, że przedsiębiorca widnieje w dwóch rejestrach: podatników, którym odmówiono rejestracji, i podatników VAT czynnych.źródło: ShutterStock

Ta sama firma może być zarówno w wykazie podmiotów, którym urząd skarbowy odmówił rejestracji, jak i w drugim – czynnych podatników VAT. Znamy takie przypadki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Joanna(2018-01-25 09:31) Zgłoś naruszenie 50

  Dla zwykłych ludzi też są okropni....państwo w państwie a swoim działaniem zabić mogą...w urzędach jest uznaniowe prawo urzędnika a często nie znają się na podstawowych prawach , programach komputerowych...reżim .

  Odpowiedz
 • Aleksander Kosicki(2018-01-25 11:52) Zgłoś naruszenie 51

  Warto dodać, że praprzyczyną wszystkich tego typu absurdalnych problemów jest rozmontowanie spójnego systemu ewidencji podmiotów w latach 90. Skutki tego typu lekkomyślnych (nazywajmy rzeczy po imieniu) działań ustawodawcy są podobne do skutków demontażu systemu planowania przestrzennego: chaos proceduralny i stale rosnące koszty.

  Odpowiedz
 • ad(2018-01-25 11:49) Zgłoś naruszenie 41

  gamonie z ministerstwa finansów nad niczym nie panują, wymyślają coraz to nowsze i dziwniejsze uregulowania - a to skutki ich decyzji. Żeby coś naprawić/zreformować to trzeba znać stan faktyczny, a nie wyobrażać sobie heheheh

  Odpowiedz
 • sdf(2018-01-25 08:34) Zgłoś naruszenie 30

  Podobny opisany przypadek był w US Poznan..dekalarcje skąłdane a firma wyrejestrowana od lat

  Odpowiedz
 • mia(2018-01-25 13:09) Zgłoś naruszenie 22

  zgadzam się z MF - bazy podatników wykreślonych i tym, którym odmówiono rejestracji są tylko informacyjne. Nie można oczekiwać, że z faktu wpisania do takiej bazy wynika ZAKAZ prowadzenia działalności do końca życia. Inaczej mówiąc, taka osoba może założyć inną działalność, albo nawet taką samą w innym miejscu. Pozostaje jedynie pytanie - po co te bazy powstały i komu mają służyć? Wiadomo jednak, że obecność w takich bazach powinna zapalać lampkę "ryzyko"!

  Odpowiedz
 • JA(2018-01-26 07:54) Zgłoś naruszenie 20

  problemem jest w ogóle sama rejestracja. Zgoda, kiedyś było źle, bo firmy rejestrowano pod fikcyjnymi adresami, teraz rejestracja z uwagi na czynności sprawdzające może trwać nawet dwa miesiące!!!! W Ordynacji podatkowej termin dwóch miesięcy jest zalecany przy sprawach szczególnie skomplikowanych, pytanie, czy rejestracja jest tak złożoną sprawą?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane