statystyki

Kopie i skany akt podatkowych. Kiedy bezpłatnie, a kiedy z opłatą?

autor: Marek Kwietko-Bębnowski27.12.2017, 07:31; Aktualizacja: 27.12.2017, 09:13
Określenie „kopia akt sprawy” ma tu szerokie znaczenie. Może to być zarówno kopia w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Określenie „kopia akt sprawy” ma tu szerokie znaczenie. Może to być zarówno kopia w formie papierowej, jak i elektronicznej.źródło: ShutterStock

Organy podatkowe mogą obecnie pobierać opłaty zarówno za papierowe kserokopie akt sprawy, jak i za skany. Ale nadal nie za wydanie kopii akt prowadzonych w formie elektronicznej.

Zgodnie z art. 178 par. 3 ordynacji podatkowej strona może żądać wydania jej kopii akt sprawy lub uwierzytelnionych odpisów akt sprawy albo uwierzytelnienia kopii akt sprawy. Określenie „kopia akt sprawy” ma tu szerokie znaczenie. Może to być zarówno kopia w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Minister finansów określił wysokość opłaty za sporządzenie kopii oraz odpisu dokumentów w rozporządzeniu 18 grudnia 2015 r. (Dz.U. poz. 2182). Z par. 1 wynika, że opłata za sporządzenie przez organ podatkowy kopii lub odpisu dokumentu wynosi:


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane