Rząd zdecydował: Płyn do e-papierosów opodatkowany tak jak papierosy

17.10.2017, 16:05; Aktualizacja: 17.10.2017, 16:18
E-papierosy

Projekt przewiduje czasowe zwolnienie producentów z obowiązku oznaczania tych towarów znakami akcyzyźródło: ShutterStock

Płyn do elektronicznych papierosów oraz tzw. wyroby nowatorskie będą opodatkowane akcyzą, podobnie jak tradycyjne wyroby tytoniowe - przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • Elżbieta Moskwa(2017-10-17 22:11) Zgłoś naruszenie 251

    Gratulacje rządzący właśnie utopili jedną z szybciej rozwijających się branż w Polsce, która płaci podatki która przez ostatnie wprowadzenie dyrektywy zadłużyła się w bankach. Gratulacje Ci ludzie trafią na bruk zapomnieliście powiedzieć iż we Włoszech upadło 2000 firm a z planowanych wpływów do budżetu wpłynęło 5% zapomnieliście również dodać iż na Węgrzech branża właściwie nie istnieje ponieważ są tam tylko i wyłącznie sklepy kontraktowe zapomniano również dodać iż Łotwa ma właściwie znikomą akcyzę aby rozeznać rynę tak jak Chorwacja i Serbia bodajże nie wspomniano również tutaj o łatwym przemycie glikolu i gliceryny dodatkowo te substancje można łatwo kupić w aptece lub sklepie kosmetycznym bez akcyzy Wspomniano natomias o zużyciu 20ml na tydzień to bzdura ponieważ współcześnie zużywa się tyle na dzień Zapomnieliście dodać że wyroby nowatorskie są o wiele niżej akcyzowane Natomiast wszystkie badania mówią iż używanie EIN jest o 95% mniej szkodliwe niż tradycyjny papieros badania powstały na przykład w Instytucie w Wielkiej Brytanii która wspiera waping o co więc chodzi naszym rządzącym o pieniadze czy zdrowie obywateli proszę sobie odpowiedzieć

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • real(2017-10-17 18:26) Zgłoś naruszenie 211

    To się nazywa draństwo!!!

    Odpowiedz
  • Rafał(2017-10-17 21:51) Zgłoś naruszenie 211

    Sok jabłkowy to substytut wina, może sfermentować. Też należy nałożyć akcyzę na sok jabłkowy!!!!

    Odpowiedz
  • Waper(2017-10-17 22:19) Zgłoś naruszenie 162

    "średnim zużyciu płynu do papierosa elektronicznego na poziomie 20 mililitrów tygodniowo" a to dobre ;-) W przypadku atomizerów DL taka ilość wystarcza na jeden dzień. Fajne, że jest ktoś kto troszczy się o moje zdrowie i nie patrzy przy tym na pieniądze :-) "Autorzy projektu wskazali, że wiele krajów europejskich opodatkowało płyn do papierosów elektronicznych" a co mnie interesują inne państwa? Złodziejstwo i pozorna demokracja! Dlaczego te barany nie mogą brać przykładu z np. Wielkiej Brytanii? Zresztą jaki kraj/społeczeństwo to i taka władza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gerard(2017-10-17 23:16) Zgłoś naruszenie 102

    Ta akcyza by była ok 8 lat temu bo na obecna chwile 20 ml to czasami chmurzy się w jeden dzień przy cloudchasingu to jest tylko po to by uwalić rynek sam minister powiedział kogo nie stać niech wraca do śmierdzieli sprawa zdrowia w tym momencie jest na ostatnim miejscu i jeszcze to promowanie nowatorskich wyrobów tytoniowych koncerny tytoniowe nieźle musiały posmarować. Holadnia ma legalną marihuane Niemcy prostytutki Wielka Brytania e-papierosy, a my super podatki jak miło

    Odpowiedz
  • Palacz(2017-10-17 23:21) Zgłoś naruszenie 81

    Powiem tak dla mnie ten kraj to ruina złodziejstwo banda która nim rządzi chce tylko wypchać sobie kieszenie forsą ale na pewno nie ode mnie ja nie mam patyka że mi starczy liquidu 20 ml na tydzień tylko mam 120 watowego boxa z RDTA i to mi ledwo wystarczy na dzień trzeba spieszać z tego śmisznego kraju w podskokach a to tylko kolejny powód z wielu brak pracy brak dobrej władzy brak organizacji brak pieniędzy bo brak pracy a teraz jeszcze to ha żałosne głównym polskim "towarem eksportowym" są obywatele a wy to tylko pchacie do przodu bierzcie przykład z Japonii czy z USA a nie ze złodziei na zachodzie typu Niemcy czy inni i tak ich ciapate wykończą nie ma co to siedzieć trzeba odejść jeśli chce się żyć na jakimkolwiek poziomie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przeciętny polak(2017-10-17 23:11) Zgłoś naruszenie 71

    Polska jak zawsze, 20ml to ja dziennie spalam bez problemu, czemu zdecydowali o tym ludzie, którzy się nie znają. Tyle to mogą spalać tanie sticki, ja mam rdta, w którym 1 ml to jest 10 zaciągnięć, to tak jak byście powiedzieli, że przeciętny palacz pali jednego papierosa dziennie...

    Odpowiedz
  • Krzyś (2017-10-18 08:19) Zgłoś naruszenie 51

    Ci co mówią że dziadostwo, w ogóle nie mają pojęcia co to jest... Albo są tak głupi albo tak ograniczeni, że nie potrafią się zainteresować tematem. Jeśli mylicie palenie z inhalacja to jednak wersja pierwsza.

    Odpowiedz
  • DrX(2017-10-18 08:16) Zgłoś naruszenie 50

    Ludzie wy którzy nie palicie tego (przez was tak zwanego ****************** nie odzywacie się jeśli nie znacie się na dany temat bo nie macie po co się odzywać. Sam pale na alienie 220w mniej więcej od 5 do 20ml dziennie i to nieważne czy to z nikotyną czy bez bo w sumie teraz i tak na jedno wychodzi. To co się dzieje to jest masakra. Rząd chce sobie zwiększyć budżet a tak na prawdę to go obniżył o kilka do kilkudziesięciu milionów złotych rocznie że wzgląd na to że po akcyzę więcej ludzi będzie sobie sprowadzać z zagranicy bo wyjdzie to o wiele taniej. Gratuluje pisowcom za taka decyzje która jeszcze bardziej zmniejszy im budżet państwa ;)

    Odpowiedz
  • JER(2017-10-18 10:30) Zgłoś naruszenie 50

    Nic nie zarobią. Będzie się kupować z nielegalnych źródeł, tak jak teraz po 4,99 zł za buteleczkę 10 ml idzie dostać, różne smaki. W sklepach po 11zł teraz mają i nie kupuję bo to zdzierstwo. Z allegro się wynieśli, ale sprzedaż idzie w necie 5-6 zł :) Dowalając akcyzę zabiją tylko sklepikarzy.

    Odpowiedz
  • Vaper (Palacz E-papierosów) (2017-10-18 19:12) Zgłoś naruszenie 40

    Moim zdaniem taka akcyza nie powinna być wprowadzana, sam wiem ze na niektóre tanki jedna butelka a u niektórych nawet dwie starczaka na jeden dzień. Płacić tak dużo za 10 ml liquidu ...... Bezsenns. Vaperzy trzeba robić zapasy!

    Odpowiedz
  • Marcin(2017-10-18 06:59) Zgłoś naruszenie 320

    I dobrze. Trucizna powinna być kontrolowana i nikt mnie nie przekona że powinno być inaczej. Wiele z tych płynów w sklepikach pochodzi z nieznanych źródeł. Jest sposób aby to kontrolować. Czemu dziwicie się w komentażach przecież to była kwestia czasu. Pozdrawiam trujących sie tym ********** Proponuje buchnąć setę dobrego trunku. Na zdrowie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ksx(2017-10-18 07:44) Zgłoś naruszenie 213

    trzeba bylo nie zaczynac palic, idiotyzm jakich malo wiec ... plac i placz

    Odpowiedz
  • Jim(2017-10-18 19:26) Zgłoś naruszenie 20

    Woda to substytut wódki i pije się ją z niekorzyścią dla produktu akcyzowego. Zaakcyzować wodę!!!!!

    Odpowiedz
  • stoptrucicielom(2017-10-18 08:04) Zgłoś naruszenie 218

    Ten śmierdzący zapach roznosi się po całym bloku . Nie idzie od tego uciec , człowiek się dusi

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz