statystyki

Z KAS odeszło około 5 proc. pracowników

autor: Agnieszka Pokojska16.10.2017, 07:25; Aktualizacja: 16.10.2017, 08:34
Pozwy do sądu złożyło w związku z wdrożeniem reformy 906 pracowników i funkcjonariuszy – podał szef KAS.

Pozwy do sądu złożyło w związku z wdrożeniem reformy 906 pracowników i funkcjonariuszy – podał szef KAS.źródło: ShutterStock

Propozycji pracy lub służby w Krajowej Administracji Skarbowej nie dostało około 4 proc. urzędników i funkcjonariuszy, oferty nie przyjął niecały 1 proc. – wynika z odpowiedzi Mariana Banasia szefa KAS na interpelację poselską.

Pytanie parlamentarzysty było związane z reformą administracji podatkowej, skarbowej i celnej, która rozpoczęła się 1 marca br. Do końca maja urzędnicy i funkcjonariusze mieli otrzymać propozycję pracy w Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Ci, którzy jej nie dostali lub jej nie przyjęli, rozstali się ze skarbówką z początkiem września.

Z danych przedstawionych przez Mariana Banasia wynika, że przed zmianami w izbach celnych i skarbowych oraz urzędach kontroli skarbowej służbę pełniło ponad 13,8 tys. funkcjonariuszy oraz zatrudnionych było blisko 51,1 tys. pracowników cywilnych. Z tego 512 osób nie przyjęło nowych propozycji, a 2664 osób w ogóle jej nie dostało. Niemal połowa tych osób, bo ponad 1,3 tys., osiągnęła już wiek emerytalny. Jednak nie każdy, kto spełnił kryteria przejścia na emeryturę, rozstał się z KAS. Pozostało w niej 640 takich pracowników.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • n(2017-10-16 09:48) Zgłoś naruszenie 200

    w moim UCS w dzialach wywodzących się z dawnej UKS przed reformą pracowało ok 200 osób, na dzień dzisiejszy pozostało 120 osób, a ztego co wiem połowa dalej szuka innej pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2017-10-16 09:29) Zgłoś naruszenie 183

    To oznacza, że rząd zachęcając do dłuższej pracy i nie przechodzenia na emerytury po osiągnięciu uprawnień, 2/3 swoich pracujących emerytów się po prostu pozbył, nie przedstawiając im propozycji.

    Odpowiedz
  • fatalnie(2017-10-16 09:23) Zgłoś naruszenie 141

    a system przesyłania towarów akcyzowych emcs/pusc nie działa od wrzesnia , niewydolny, komunikaty pojawiaja sie z kilkugodzinnym opoźnieniem , kierowcy nie mogą wyjechać z towarem..."dobra zmiana"

    Odpowiedz
  • Niewydolne Systemy.....(2017-10-16 11:20) Zgłoś naruszenie 111

    W Polsce jest jeden system Superwydolny....to Allegro.pl Kilkanaście mld operacji rocznie i tyle samo transakcji finansowych...Mozna ?? Można. Ale Budżetówka to nie prywatna Firma - tu Kupuje się w Zamówieniach Publicznych - BUBLE i coraz gorszy syf.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2017-10-16 16:08) Zgłoś naruszenie 90

    Ta część administracji nigdy nie zostanie doceniona. Pozycja pracownika skarbowości jest odbierana przez społeczeństwo wyjątkowo pejoratywnie, może i słusznie, taki ich los. Tylko jest mały niuans. Im bardziej wykwalifikowana kadra, tym lepiej dla państwa. Ale kwalifikacje kosztują, tym bardziej, że na państwo nie ma co liczyć w tej kwestii. Ci, którzy zainwestowali w siebie i mieli szansę "ułożyli sobie życie na nowo" i przeszli do sektora prywatnego. Ci, którzy zainwestowali w siebie i szansy nie mieli, siedzą cichutko i patrzą, jak inne grupy zawodowe walczą o swoje...

    Odpowiedz
  • Falcon(2017-10-16 21:51) Zgłoś naruszenie 50

    Ciekawe to ich liczenie procentów, bo z IAS w Warszawie odeszło blisko 10% pracowników/ funkcjonariuszy. Z liczby około 9500 osób odeszło już 650 a następne 400 do 500 odejdzie do końca roku ponieważ osiągnie wiek emerytalny. Niech Pan Minister nie zaniża statystyki lub niech przestaną go oszukiwać podając nieprawdę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polka(2017-10-16 20:27) Zgłoś naruszenie 50

    Jak można było zlikwidować tzw policje skarbową tzn Urzędy Kontroli Skarbowej , posiadących wyszkolonych specjalistów i bardzo wyskowykwalifikowane kadtry !! które wykrywały karuzela podatkowe ? Takie instystucje sa w większości cywilizowanych krajów zachodnich.Komuś nie było to na reke "

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tomekuks(2017-10-16 17:03) Zgłoś naruszenie 52

    niema i nie będzie dla was!!! trzeba dać ratownikom i lekarzom bo biedni taki życie i ciężko pracują nie śpią czy graja na konsoli jak wam się wydaje, nie to co Wy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sukces w Karierze(2017-10-16 14:29) Zgłoś naruszenie 415

    Sukces w Karierze.Budżet państwa 2018 764,8 mld. Pamiętajcie Wykładowcy Akademiccy o Budżecie Państwa Na Rok 2018 który Ma sięgnąć 764,8 mld zł a liczba urzędników osób zatrudnionych w administracji sięga 3500000 urzędników którzy zarabiają średnio 4 854 złotych pamiętajcie też o około 16 pensjach co daje sumę około 271 miliardów złotych. A budżet państwa wynosi 764,8 miliarda złotych. Mam nadzieję że będziecie kontrolować władzę to przecież chodzi o wasze zarobki. Wystarczy policzyć na kalkulatorze 3500000x16x4854zł=2718240000000 złotych A budżet państwa wynosi około 764800000000zł-2718240000000zł=492976000000 złotych tyle zostaje w budżecie na wydatki. Jak to sprawdzić wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Finansów lub wpisać w Google Budżet państwa 2018 764,8 mld Proszę o podzielenie się tą informacją ze znajomymi. Komunikat Ministerstwa Finansów Założenia do projektu budżetu państwa na rok 2018 Publikacja: 2017.06.06 16:23

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • koman(2017-10-18 07:59) Zgłoś naruszenie 31

    Ciekawa matematyka pana szefa KAS. Wejdźmy w szczegóły W Kielcach też 3 % nie dostało propozycji? Podawano tu kiedyś statystyki i było to koło 10% Pozwalniano ludzi z wydziałów które miały zająć się zwalczaniem nielegalnego przewozu paliwami. Teraz nie ma komu tam pracować. O to chodziło? czy tylko o to żeby pokazać swoją wielkość? Wielkość dyrektora IAS? Zatrudniono swoich ludzi np. z NBP. Mierny ale wierny to jest dewiza ludzi zatrudnianych przez PiS.

    Odpowiedz