Twórca ustawy o VAT alarmował rząd Tuska o wyłudzeniach

13.10.2017, 07:30; Aktualizacja: 13.10.2017, 07:46
Donald Tusk

Donald Tuskźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: JANERIK HENRIKSSON

"SE" dotarł do raportu prof. Witolda Modzelewskiego z czerwca 2014 r., który informował rząd PO-PSL o lawinowo rosnących zwrotach podatków. Ale ówczesny wiceminister finansów Janusz Cichoń nazwał opracowanie tendencyjnym - pisze w piątek "Super Express".
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • kilof(2017-10-14 17:15) Zgłoś naruszenie 20

    Nie ważne, jakie są efekty, ważne, że "coś" się robi i bierze pieniądze za to "robienie"

    Odpowiedz
  • konkluzja(2017-10-14 09:52) Zgłoś naruszenie 90

    Adwokaci, prawnicy współpracują z mafiami , bo stamtąd jest kasa. Z jakim przystajesz takim się stajesz

    Odpowiedz
  • pytam(2017-10-14 09:49) Zgłoś naruszenie 110

    Gdzie jest edukacja prawna społeczeństwa , dzieci i młodzieży ?? Jak możemy być państwem prawa , prawa nie znając ? PO co są szkoły , media , prawnicy ?

    Odpowiedz
  • Bankowiec z PISuu(2017-10-13 16:11) Zgłoś naruszenie 386

    Na początek skarbówka powinna zrobić dokładną kontrolę podatkową wyprowadzania pieniędzy za granice w banku BZ WBK, w którym do niedawna prezesem był obecny minister finansów i wicepremier Mateusz Morawiecki. Bank co roku wykazywał miliardowe zyski i były one transferowane za granice. Warto sprawdzic jaki podatek BZ WBK od tych transferów płacił w latach 2010 - 2014. Ciekawe, czy znajdzie się jakaś odważna osoba w aparacie skarbowym, która to skontroluje ??? Chętnie jako suweren dowiedzielibyśmy się czy BZ WBK zachowywał się patriotycznie i płacił należne podatki w Polsce.

    Odpowiedz
  • na chłopski rozum(2017-10-13 10:18) Zgłoś naruszenie 602

    Najwyższy czas by przywrócić zlikwidowany w 1993 roku podatek obrotowy .W USA tak zrobiono i problem zniknął.W innym przypadku będziemy coraz więcej wydawać na walkę z patologią watowską i dojdzie do tego ,że koszty zwalczania patologi przewyższą wpływy z podatku VAT. .

    Odpowiedz
  • kas(2017-10-13 09:52) Zgłoś naruszenie 1712

    Zamknąć POprzedników za przekręty

    Odpowiedz
  • MMM(2017-10-13 09:20) Zgłoś naruszenie 2210

    Modzelewski niech zamilknie na zawsze. Co było złego do zrobienia , juz zrobił.

    Odpowiedz
  • xxx(2017-10-13 09:05) Zgłoś naruszenie 3717

    Witold Modzelewski najpierw skonstruował ustawę tak by można było wyłudzać a potem alarmował. Zamknąc tego gościa jako pierwszego..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • T1000(2017-10-13 08:55) Zgłoś naruszenie 2527

    Z wyłudzeniami VAT zmaga się cała Unia Europejska. Po to właśnie powstała prokuratura unijna, ale pisowcy właśnie po to Polskę z niej wyłączyli, żeby móc polować na przeciwników politycznych przy pomocy usłużnych Ziobrze prokuratorów. Cytowanie tabloidów to jest upadek dziennikarstwa, również waszego!

    Odpowiedz
  • ktostam(2017-10-13 08:54) Zgłoś naruszenie 253

    Profesor jest również przeciwnikiem odwróconego VAT, który przyczynił się do zahamowania wyłudzeń VAT.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz