Nie ma zgody na podwyższenie kilometrówki. Stawki nie były zmieniane od dekady

autor: Agnieszka Pokojska12.10.2017, 07:54; Aktualizacja: 12.10.2017, 08:28
Jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ponieważ sejmowa podkomisja ma wrócić do rozpatrzenia projektu

Jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona, ponieważ sejmowa podkomisja ma wrócić do rozpatrzenia projektuźródło: ShutterStock

Rząd jest przeciwny podniesieniu stawek za 1 kilometr przebiegu pojazdu – poinformował wczoraj wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz. Stawki nie były zmieniane od dekady.

Ich podwyżkę zakłada poselski projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Wczoraj sejmowa podkomisja, powołana do jego rozpatrzenia, miała zdecydować, co dalej z tym projektem. Nie przyszedł jednak poseł reprezentujący wnioskodawców. Negatywne stanowisko rządu przedstawili natomiast wiceminister Chodkiewicz oraz Artur Kawaler z Ministerstwa Finansów.

Zasadniczo stawka za 1 km jest używana do wyliczania zwrotu kosztów, gdy pracownik jeździ w celach służbowych swoim prywatnym samochodem. Za jej pomocą własne koszty podatkowe wylicza też przedsiębiorca, który korzysta z auta niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych (i przez to nieamortyzowanego).

Podwyżka po 10 latach


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Todzia(2017-10-12 12:53) Zgłoś naruszenie 20

    Za to Posłowie biorą takie duże kwoty min. za diety - zwolnione z podatku , że pozostali podatnicy muszą ponosić te koszty !!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane