statystyki

Barwiony olej w co piątym pojeździe

autor: Mariusz Szulc06.09.2017, 07:33; Aktualizacja: 06.09.2017, 10:13
paliwo, stacja paliw

Jednym z pomysłów rozważanych przez MF jest odbieranie licencji firmom transportowym, które „notorycznie” wykorzystują nielegalne paliwo.źródło: ShutterStock

Od maja 2015 r. do 24 sierpnia 2017 r. celnicy przeprowadzili 850 kontroli paliwa w baku pojazdów samochodowych. W 171 przypadkach wykryto olej opałowy – poinformowało biuro prasowe Krajowej Administracji Skarbowej w odpowiedzi na pytanie DGP.

Zadaliśmy je w związku z pracami Ministerstwa Finansów nad projektem nowelizacji niektórych ustaw w celu przeciwdziałania i zwalczania przestępczości skarbowej (szerzej o projekcie pisaliśmy w DGP nr 170/2017 „Strażnik ukarze za niewydany paragon”).

Jednym z pomysłów rozważanych przez MF jest odbieranie licencji firmom transportowym, które „notorycznie” wykorzystują nielegalne paliwo. Aby oszacować skalę problemu, spytaliśmy, ile razy w ostatnim czasie urzędnicy fiskusa przyłapali na tym nieuczciwych podatników.

W odpowiedzi biuro prasowe KAS przekazało dane za ponad dwa lata tj. od 8 maja 2015 r. (wtedy, to zarejestrowano pierwszą kontrolę w Zintegrowanym Systemie Zarządzania Ryzykiem w Służbie Celnej i Celno-Skarbowej – ZISAR) do 24 sierpnia 2017 r.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • jaś(2017-09-06 12:45) Zgłoś naruszenie 81

    Wyrównać cenę z olejem napędowym a ewentualną rekompensatę realizować w inny sposób.Proste i po problemie.Ale wydaje mi się,że "KOMUŚ" bardzo zależy na tym by taki dotychczasowy stan prawny utrzymywać.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane