statystyki

Brak adresu to nie powód do odmowy wydania interpretacji

autor: Karina Piątek14.08.2017, 18:00
Wniosek o interpretację złożył wspólnik spółki cywilnej, która miała być przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wniosek o interpretację złożył wspólnik spółki cywilnej, która miała być przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.źródło: ShutterStock

Organ nie może odmówić wydania interpretacji podatkowej z powodu braku nazwy i adresu przyszłej spółki – orzekł NSA. Dodał, że takich danych można byłoby wymagać dopiero na etapie ewentualnej zmiany tej interpretacji.

Wniosek o interpretację złożył wspólnik spółki cywilnej, która miała być przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wątpliwość wspólnika wiązała się z posiadanym przez niego pozwoleniem na działalność na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uznał jednak, że wniosek jest niekompletny i wezwał podatnika do uzupełnienia o dane dotyczące przyszłej spółki z o.o., w tym zwłaszcza jej nazwę i adres.

Podatnik wyjaśnił, że na tym etapie nie może przedstawić takich danych, bo spółka z o.o. powstanie dopiero z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

W tej sytuacji dyrektor izby pozostawił wniosek bez rozpatrzenia. Stwierdził, że organ musi znać nazwę i adres przyszłej spółki, choćby po to, żeby móc jej doręczyć ewentualną zmianę interpretacji.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane