statystyki

Brak adresu to nie powód do odmowy wydania interpretacji

autor: Karina Piątek14.08.2017, 18:00
Wniosek o interpretację złożył wspólnik spółki cywilnej, która miała być przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wniosek o interpretację złożył wspólnik spółki cywilnej, która miała być przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.źródło: ShutterStock

Organ nie może odmówić wydania interpretacji podatkowej z powodu braku nazwy i adresu przyszłej spółki – orzekł NSA. Dodał, że takich danych można byłoby wymagać dopiero na etapie ewentualnej zmiany tej interpretacji.

Wniosek o interpretację złożył wspólnik spółki cywilnej, która miała być przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wątpliwość wspólnika wiązała się z posiadanym przez niego pozwoleniem na działalność na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie uznał jednak, że wniosek jest niekompletny i wezwał podatnika do uzupełnienia o dane dotyczące przyszłej spółki z o.o., w tym zwłaszcza jej nazwę i adres.

Podatnik wyjaśnił, że na tym etapie nie może przedstawić takich danych, bo spółka z o.o. powstanie dopiero z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

W tej sytuacji dyrektor izby pozostawił wniosek bez rozpatrzenia. Stwierdził, że organ musi znać nazwę i adres przyszłej spółki, choćby po to, żeby móc jej doręczyć ewentualną zmianę interpretacji.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane